Bursa Haber – Bursa Haberleri

KESTEL BELEDİYESİNDEN HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI

KESTEL BELEDİYESİNDEN HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI

Ülkemizde her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan Hemşireler haftası etkinliği kapsamında Kestel belediyesince düzenlenen etkinlik yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kestel belediyesi sosyal tesislerinde düzenlenen etkinliğe Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, Ak Parti İlçe Başkanı Necmettin EKİNCİ, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Fatma Yıldız ERGİN  Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet DOĞRU ve ilçe genelinde görev yapmakta olan Ebe ve Hemşireler iştirak etti. Yemekte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yener ACAR Hemşirelik; tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Bu kutsal meslek geçmişten günümüze tıp biliminin de ilerlemesi ile çok önemli aşamalar kaydetmiş sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir.
Hemşirelerimiz gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde, kimi zaman zor şartlar altında, vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedir.
Sağlık Hizmeti bir ekip hizmetidir. Hemşirelerimiz güç çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, hoşgörülü, şefkatli tutumları ile sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşlarından olmuştur.
Dünyada ve ülkemizde nesillerin devamı için büyük önem arz eden sağlık hizmetlerinin sağlanması ve gelişmesi için hemşirelerimiz, sorumluluk bilinciyle vazifelerini en iyi şekilde yerine getirilmektedir. Bu bağlamda özveriyle hizmet veren Hemşirelerimize teşekkürlerimi sunar,  Hemşireler Gününü kutlayarak, meslek hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ