Bursa Haber – Bursa Haberleri

KESTELDE GERÇEĞİNİ ARATMAYAN DEPREM TATBİKATI

KESTELDE GERÇEĞİNİ ARATMAYAN DEPREM TATBİKATI

Kestel Belediyesi ve AFAD işbirliğinde düzenlenen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.23-24 Mayıs 2017 Tarihlerinde Kestel’de  TAMP kapsamında gerçekleştirilen Alan tatbikatında Senaryo gereği 23.05.2017 tarihinde saat 09.28 de Kestel Derekızık Mahallesinde 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmesiyle başlandı.  Depremden etkilenen vatandaşların barınacağı alan Yeni Mahalle Öğretmenler Sk. bulunan çadır alanında Barınma Hizmet grubunca 10 adet çadır Kestel Belediyesi çadır kurulum ekibince başarılı bir şekilde AFAD görevlilerinin nezaretinde çadırlar kurulurken, Çadır kente gelen afetzedelerin beslenme ihtiyaçları Türk Kızılayı tarafından, Çadır kentin seyyar tuvalet ihtiyacını Buski tarafından, elektrik ihtiyacı Uedaş, yangına karşı güvenlik ise  Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığınca, Güvenlik hizmetleri Emniyet Müdürlüğünce, çadır alanının temizliği, çadırların kurulması çadır içi malzemelerinin temini konusu ise Kestel Belediyesince karşılandı.

Tatbikata Vali Yardımcısı İbrahim AVCI Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR AFAD  Müdür V. Yalçın MUMCU AFAD Şube Müdürü ve Barınma Hizmet Grubu Başkanı Burhanettin AYDINLI, AFAD Şube Müdürleri Hüseyin KANZA Bekir BECERMEN Hülya YENİŞKEN İtfaiye Daire Başkanı M. Emin TARIM ,Kızılay Bursa Başkanı İbrahim DOKUNMAZER ve AFAD personeli Kızılay personeli Belediye personeli iştirak etti.

Alanda konuşma yapan Vali yardımcısı İbrahim AVCI bu tür tatbikatların personelin bilgi ve becerilerinin artmasına yardımcı olduğunu afetin ne zaman geleceğinin belli olmadığını ancak afetlere karşı hazırlıklı olmamız gerektiğini ifade etti.

Daha sonra heyet alandan ayrılarak  Kestel Belediyesi Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezini ziyaret etti. Belediye Başkanı Yener ACAR 3 yıl önce burayı inşa ettiklerini belirterek afetlerin bu merkezden yönetileceğini belediye olarak afetler konusunda kamu kurumlarına STK lara her türlü desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ