Bursa Haber – Bursa Haberleri

GEMLİK KÖRFEZİ SUNTA İLE KAPLANDI

GEMLİK KÖRFEZİ SUNTA İLE KAPLANDI

Gemlik’in turistik bölgelerinden olan Gemsaz sahilinde denize girmek isteyenler sürprizle karşılaştı. Deniz boydan boya  sunta parçalarıyla doluydu.

‘’Gemiden dökülmüş’’

Gemlik’te limanlar bölgesinde açılan Moldava bayraklı NS Spirit adlı gemiden döküldüğü belirtilen suntalar, işlenmiş olması ve inceliği denizin üst zeminini tamamen kapatmasını sağladı. Vatandaşlar, yaşanan olay nedeniyle denizden faydalanamadı.

NS Spirit isimli Moldova bayraklı gemiden dökülen suntaların, Roda Limanından çıkışı sonrasında kontrolün kaybedilmesinden dolayı döküldüğü öne sürüldü. Gemi ülkemizden  yurt dışına ihraç edilen suntaları taşıyordu.

‘’Tehlike arz ediyor’’

Deniz zemininde bulunan suntalar hem denize girenler için, hem de amatör balıkçılar için önemli anlamda tehlike oluşturuyor. Bilindiği gibi Gemsaz bölgesi, Gemlik Körfezinin deniz yaşamındaki en önemli noktalarından birisi.

‘’Liman Başkanlığı duruma el koydu’’

Suntaların temizlenmesi ve güvenliğin alınması ile alakalı Gemlik Liman Başkanlığı devreye girdi. Geminin sigortası tarafından sağlanan personel, Gemlik Belediyesi ve Burulaş personeliyle romorkör yardımıyla  temizlik çalışmaları başlatılırken, geminin personeli de çalışmalara katıldı. Süpürge vasıtasıyla da çalışmalar sürdürüldü. Yoğunluğun olduğu bölgenin ise Gemsaz’da bulunan iki liman arası olduğu kaydedildi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da “konunun gerek Gemlik Liman Başkanlığı ve gerekse Bursa Sahiller Daire başkanlığı tarafından yakınen takip edildiğini” belirterek, “gerekli inceleme ve araştırmala başlatıldı. Temizlik çalışmaları aralıksız devam ediyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ