Bursa Haber – Bursa Haberleri

Defineciler Tam Hazine Odasına Girerken Yakalandı

Defineciler Tam Hazine Odasına Girerken Yakalandı

Bursa Altın Dedektörü - Bursa Dedektör

Bursa’da uzun takip altında olduğu iddia edilen bir ekip, tam hazine odasına girerken yakalandı.
Bursa kaçakçı büro amirliği ve Jandarma ekipleri tarafından yürütülen bu operasyon, bir çok kişiyi dinleyerek ulaşıldığı ifade ediliyor. Bursa’nın Merkezinde Uludağ eteklerinde yakalanan define ekibi, hakkında büyük iddialar oluşacak gibi.
6 Ay’dır takip ediliyormuş. Bu süre zarfında kazı yapan ekip, dışarıdan gözleyen özenli bir ekip oluşturan profesyonel defineciler. Jandarma’yı ve Kaçakçılar büro amirliğinde şok etkisi yarattığı da ortada. Hala genel bir açıklama yapılmamasının sebeplerinden bir tanesi de Oda mezarın bir Krala ait olduğu ve içeride büyük bir hazine olduğundan dolayıymış. Bursa defineciler, genellikle altın dedektörü kullanılırken çok yakalanıyorlar fakat bu seferki tüm ülkeye ve dünyada ses getirecek bir olaymış.
Yakalanan ekiplerin bulunduğu alanda. 3 Jeneratör, çokça patlayacı ve kazı ekipmanları bulundu. 6 Ay boyunca özenle çalışan definecilerden A. O ifadesinde biz geziyorduk, burada ekipmanlar bize ait dediği fakat ekipmanlarda yapılan parmak izi araştırmasında yakalan 20 kişininde parmak izi saptandı.

Büyük bir hazine mi?

İçerideki hazinenin tahmini değeri 1 milyar dolarda deniyor, paha da biçilemiyor diyorlar.

Kazı çalışmasında kaç gözaltı var?

6 Aylık takip sonrası şuanda hala bazı kişilerin kaçak olduğu söyleniyor. Şuanda 40 45 kişinin gözaltında bulunduğu ve bir çok kişinin de ifadesine başvuruluyor.

Ekipmanlar

Bir yeraltı görüntüleme dedektörü, bir alan tarama, bir pulse dedektör ve tek tek dedektörleri ele geçirilmiş. Yine bir ifade de B. A cihazlarımı arazide gezdiriyordum, gibi bir saçma ifade kullandığı söyleniyor.

Detaylar gelecek.
Bu haberi takip ederseniz, detaylardan ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ