Bursa Haber – Bursa Haberleri

Fotoğraf ve Sahne Sanatı

Zafer Güder

Zafer Güder

www.soleilart.com.tr

Geçen hafta Bursa’nın çok da yabancı olmadığı bir yüz ve ses sanatçısı Soleil Art Fotoğraf Stüdyosundan Rüzgar gibi geçti. Kendisi ile Anatolium AVM nin geleneksel Teras Etkinlikleri kapsamında düzenlenen teras konserleri sırasında tanıştık. Hava KANDEMİR!

Oturup iki sohbetin belini kırma imkanını bulduğumuz Hava Kandemir ile sohbetimiz aşamasında muhabbet fotoğrafa kadar uzandı. Yeni bir afiş ve  yeni bir imaj çekimi planladığından bahsetti. Kendisini stüdyomuza davet ettik. Sağolsun bizi kırmadı.

Sesi kadar yüreği de güzel olan Hava Kandemir ile sohbetimizde neler öğrenmedik ki.. Her yeni konu başlığında şaşkınlığımızı gizleme gereği duymadan kahve tadında bir çekim gerçekleştirdik.

Ve işte Hava Kandemir‘e dair bizim öğrendiklerimiz;

Hava Kandemir’in 4,5 yaşlarında ailesi ve komşuları tarafından keşfedilen müziğe olan tutkusu ilköğretim ve lise yıllarındada korolarda v.s devam etti,ortaokul yıllarında konservatuarı yüksek dereceyle kazanan Kandemir T.H.M bölümü okudu.Geçtiğimiz yıllarda Müjdat Gezen Sanat Akademisinde Aktör stüdio bölümünde de Şan,Diksiyon,tiyatro,kamera,oyunculuk ve dans eğitimleriyle geniş kapsamlı eğitim alan Kandemir, aynı zamanda Olay TV de bi süre magazin programı sunmuş. Bursa, İstanbul ve Eskişehir’de yaklaşık olarak 10 yıldır bir çok ünlü isimle sahne almış olan Kandemir, back vokal ve solist olarak sahnelerine aralıksız devam etmektedir.Bursa doğumlu olan güzel sanatçı müzik hayatıyla ilgili en doğru zamanda, en iyi ve en kaliteli işlere imza atmak istediğini dile getirdi. Şimdilerde Eskişehir’in en gözde mekanlarından olan Eskişehir Nispet Bar da Çarşamba geceleri ve Perşembe geceleri de Eskişehir Las Vegas Bar da sahnelerine aralıksız devam eden Sanatçının hem göz dolduran güzelliği hem şarkı seçimleri orkestrasıyla olan güzel uyumu ve muhteşem sesiyle müşterilerinin, hayranlarının gönlüne taht kurmuş olacak ki Bursa\’dan sonra Eskişehir sahnelerine de damgasını vurmuş gözüküyor..

Üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü albüm çekimlerini Soleil Art ile yapacağının sözünü alarak; yolu, bahtı da kendi kalbi ve sesi kadar güzel ve açık olsun diyoruz Kandemir’e..

 

Sanat dolu günlerde sevgiyle kalın…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
ZENfest Bomba Gibi - 18 Ekim 2017
ÇOCUK ve ŞİDDET - 23 Haziran 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ