Bursa Haber – Bursa Haberleri

Trump’tan Kim’e Nükleer güzelleme

ABD Başkanı Donald Trump, Guam konusunda düşüneceklerini açıklayan Kim Jong Un için “oldukça akıllıca bir karar verdi” açıklamasını yaptı.

Trump’tan Kim’e Nükleer güzelleme

AB-Kuzey Kore nükleer gerginliği yumuşuyor mu ? Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un Guam’ gerçekleştireceği saldırıyı erteleme ve biraz daha düşünme kararı gerilimi bir süreliğine durduruken, ikinci yumuşama adımı ABD Başkanı Donald Trump’tan geldi.

Trump twitter hesabından yaptığı açıklamada Guam Adası’na Kuzey Kore’nin bu ay düzenleyeceği nükleer füze denemesini erteleme kararını  övdü, “Kuzey Kore ve  Kim Jong-un’un bu kararı oldukça akıllı ve mantıklı.” dedi.

Trump'tan Kim'e Nükleer güzelleme

KORE’DEN GERİ ADIM

Kuzey Kore resmi haber ajansınca yapılan açıklamada  Kim, füze denemesi için karar vermeden önce bir süre  muhataplarının hareketlerini izleyeceğini belirtmişti.

Muhatap ülkelerin Kore  yarımadası ve civarındaki tehlikeli ve pervasız hareketlerini sürdürmesi halinde füze denemesinin yapılmasına onay vereceğinin altı çizilirken, yumuşamanın ve atılan geri adımların duruma nasıle etki edeceği önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ