Bursa Haber – Bursa Haberleri

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Siirt’te düzenlenen Ak Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda konuştu.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çeşitli temaslarda bulunmak ve güvenlik toplantısına katılmak üzere özel bir uçakla Siirt’e geldi.

Havaalanında yapılan karşılamadan sonra Siirt Valiliği’ne geçen Soylu, yaklaşık 2 saat süren güvenlik toplantısına katıldı. Daha sonra Siirt Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Toplantısına katılan Bakan Soylu burada partililere hitaben bir konuşma yaptı.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt'te

“TERÖR, DÜNYADA BİR SEÇİM KURTARMA MALZEMESİ HALİNE GELMİŞTİR”

Türkiye’nin komşularında vekalet savaşlarının bulunduğunu ifade eden Soylu, şunları söyledi:
“Bu vekalet savaşlarında bizi bir ateş çemberi içerisine çekmeye çalışıyorlar. Coğrafyasındaki ülkelerde iç karışıklıklar çıktı ama ifade etmeliyim ki; Türkiye bu ateş çemberinin içerisine düşmedi. Dünyanın her yerinde, terörün gerçek yüzünü o güçlü gibi görünen liderler maalesef anlayabilmekten hala çok uzaktalar. Yarattıkları, el altında besledikleri, lojistik ve stratejik destek verdikleri terör onları vurmaktadır. Dünyanın terör konusunda ve esasen daha birçok konuda kuvvetli bir iş birliğine ihtiyacı olduğunu bugün net bir şekilde görüyoruz. İspanya’daki hadiseyi gördük. Birbirimiz ile daha iyi bir şekilde teröre karşı birliktelik ortaya koymamız gerekirkken, maalesef bazı ülkeler ve bazı liderler birbirlerinin gözlerine parmaklarını sokmaya çalışıyorlar. Terör, dünyada bir seçim kurtarma malzemesi haline gelmiştir.”

İçişleri Bakanı Soylu Siirt'te

ÇOCUKLARI ANLATIRKEN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Konuşmasında PKK terör örgütü ile ilgili açıklamalar yapan Soylu, örgüte katılan 14-15 yaşındaki kız çocuklarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Soylu konuşmasında, şunları söyledi:

“Adamlar güya daha PKK’nın terör örgütüne olduğuna inanmamışlar. Acaba bizim evlatlarımız dağlarda kimin peşinde operasyonlar yapıyorlar? Ele geçirdiğimiz mağaralardaki o silahlar, roketatarları biz mi yanlış görüyoruz, oyuncak mıdır? Küçük çocuklarımız, kızlarımızı dağlara kaçırıp ellerine silahları verenler; Ben bir insanım, ben bir babayım. Geçen gün önüme bir fotoğraf geldi. 15 tane genç kız, 14-15 yaşındaki genç kızlar, bir yerde leşker kıyafeti giymişler. Onların yüzlerini okumaya çalıştım, bu çocukları bu duruma kim düşürdü diye bir şekilde bakmaya çalıştım. Ben babayım, benim de kızım var ve sizlerin de kızlarınız var. Sizler de annesiniz. Meseleye hep bir taraftan bakmalıyız, kendi kusurlarımıza, kendi kabahatlarimeze bakmalıyız. Nerede eksik yaptığımıza, imamın ne eksik yaptığına, öğretmenin, kaymakamın, siyasetin ne eksik yaptığına ve bu alçak ve hainlerin fırsatı istifade edip nasıl bu kızlarımızı dağa getirme konusunda onları ikna ettiklerinde, dönüp biraz da kendimize bakmalıyız.”

İçişleri Bakanı Soylu Siirt'te

KILIÇDAROĞLU BU HALKTAN ÖZÜR DİLESİN

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun halktan özür dilemesi gerektiğini de söyleyen Soylu, şöyle konuştu:
“Bugün Kılıçdaroğlu bir söz söylüyor. Hicap duyduğumu, utandığımı söylemek istiyorum. Türkiye’nin güvenli bir ülke olmadığını ifade etmeye çalışıyor. Bu gün on binlerce Rus, Alman, İngiliz, Fransız Türkiye’ye tatil yapmak için geliyor. Türkiye güvenli bir ülke olmadığından dolayı mı geliyorlar? Bugün Antalya’daki otellerimiz yüzde 100 dolulukta. Dün gece Van ile konuştum, yüzde 100’e yakın dolulukta, Mardin yüzde 80’in üzerinde, Diyarbakır yüzde 90’ın üzerinde dolulukta. Bir güven olmadığından ötürü gelmiyorlarsa ne için geliyorlar? Türkiye’yi güvenilir bulduklarından ötürü geliyorlar. Ama bir muhalefet partisinin genel başkanı, Türkiye’nin güvenilir olmadığını, güvenli bir ülke olmadığını ifade ediyor ise bizi bir kaşık suda boğmak isteyenlere mazeret taşıyor demektir. Bu milleti düşünmemektir, talihsiz bir beyanattır. Çıkıp bu milletten özür dilemesi gerekir.”

 

İçişleri Bakanı Soylu Siirt'te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt'te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt'te

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ