Bursa Haber – Bursa Haberleri

Avrupa’ya açılan kapılarda dönüş trafiği sürüyor!

Avrupa’ya açılan sınır kapılarında, yurt dışında yaşayan ve memleketlerinde geçirdikleri izin sürelerinin sona ermesi üzerine dönüşe geçen Türklerin oluşturduğu trafik yoğunluğu devam ediyor.

Avrupa’ya açılan kapılarda dönüş trafiği sürüyor!

Avrupa’ya açılan sınır kapılarında, yurt dışında yaşayan ve memleketlerinde geçirdikleri izin sürelerinin sona ermesi üzerine dönüşe geçen Türklerin oluşturduğu trafik yoğunluğu devam ediyor.

Araç kuyrukları; Kapıkule’de 7, İpsala’da 3,5, Hamzabeyli’de 2,5 ve  Pazarkule’de 1,5 kilometreye ulaştı.

Polis ekipleri, araç kuyruklarının oluştuğu sınır kapılarında  geçişlerin düzenli sağlanması amacıyla önlem alıyor.

Öte yandan, Kapıkule yolunda Türk Kızılayı Edirne Şubesi ekipleri vatandaşlara su ve soğuk sandaviç ikram ederken, Edirne Belediyesince de seyyar tuvalet konuldu.Ayrıca Kapıkule yolu üzerindeki kuyruk boyunca yurt dışında yaşayan  vatandaşların çevreye attığı çöplerin kötü görüntü oluşturduğu görüldü.

Almanya’ya dönen Murat Güdükoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tatilin güzel geçtiğini söyledi.

Sınır kapısına az bir mesafesi kaldığını ve çıkış yapacağını dile  getiren Güdükoğlu, şunları kaydetti:

“Vatandan her ayrılış insanın için burkuyor. Tam alışıyorsunuz ailenizi, arkadaşlarınızı geride bırakıp dönüyorsunuz. İnsanın içerisinde bir  hüzün oluyor. Tabii bu trafik ve çevreye atılan çöpler olmasa kendimiz daha da iyi hissedeceğiz. Buraya gelen soydaşlarımızın hepsi Avrupa’dan geliyor. Avrupa’daki kuralların nasıl olduğunu biliyorlar. Orada yaşayan insanlar buna çok dikkat ediyor. Dışarıya çöp atmamaya, çevrelerini temiz tutmaya çok özen gösteriyorlar. Fakat çok enteresan insanlar Türkiye’ye geldiklerinde buna hiç riayet etmiyor. Bunu hiç hoş karşılamıyorum.”

Hollanda’ya dönen Buran Akbaba da iki haftalık tatilin çabuk geçtiğini  ifade etti.

Vatan özleminin her zaman içinde olduğunu belirten Akbaba, “İki hafta  da olsa vatanda olmak çok güzel. Dönüyoruz ama tam da ayrılma hissimiz yok. Almanya’da olsun Belçika’da olsun Hollanda’da olsun bütün Türkler yaşadıkları ülkelerde de birlik beraberlik içerisindeler. Ülkemizden hiç kopmadık. Oyumuzu da ona göre verdik. Biliyorsunuz ülkemiz son dönemde zorlu dönemler geçirdi. Kesinlikle her zaman ülkemizin yayındayız” diye konuştu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ