Bursa Haber – Bursa Haberleri

ABD’de kasırga sonrası sel felaketi! 40’tan fazla…

Binlerce ev yok oldu, bir kişi hayatını kaybetti, ölü sayısının beş olmasından korkuluyor.

ABD’de kasırga sonrası sel felaketi! 40’tan fazla…

Binlerce ev yok oldu, bir kişi hayatını kaybetti, ölü sayısının beş olmasından korkuluyor. 14 kişi yaralandı. ABD’de son 50 yılın en sert kasırgası olarak yorumlanan Harvey Kasırgası, Teksas kıyı şeridini silip süpürdü. Uzmanlar kasırga sonrası büyük tehlikeye dikkat çekmişti. Artan yağışlarla beraber gelen sel ve baskınlar. Teksas eyaletinin en büyük kenti Houston’da 40’tan fazla botla arama kurtarma çalışmaları yapılıyor. Kasırganın ardında bıraktığı manzara ise korkunç. Sokaklarda telef olmuş hayvanlar, caddelere kadar gelen küçük tekne ve botlar, ters dönmüş büyük karavanlar…

Harvey Kasırgası önce Rockport kasabasını vurdu. Kasabada bir kişi hayatını kaybetti. Faciada 14 kişi yaralandı.

Alınan önlemler sonucu neyse ki büyük bir can kaybı yaşanmadı. Kasırga etkisini azaltarak tropikal fırtınaya dönüştü. Ancak Teksas’a kıyılarında yeni bir tehlike bekliyor. Uzmanlar giderek artan yağışla beraber sel baskınlarına karşı uyarıyor. 8 milyon kişi selden etkilenebilir. 

Teksas kıyı şeridini adeta silip süpüren Harvey geride enkaz bıraktı. Binlerce ev yok oldu. Bölgeden gelen görüntülerde tek katlı evlerin uçup gittiği, bazı apartmanlarınsa duvarlarının söküldüğü görülüyor.

Sokaklarda telef olan çok sayıda büyük baş hayvan yatıyor. En ilginç görüntülerden biri ise artan yağışla birlikte bazı küçük teknelerin yola kadar çıkmış olması. Onlarca tekne ise paramparça durumda…

Caddelerde çok sayıda otomobil ve büyük aracın ters döndüğü dikkat çekiyor. Victoria’da ailesini kontrol etmeye giden Dave McGrew isimli bir adam 18 tekerlekli oldukça büyük bir karavanı olmasına rağmen yolda kaldı. Kasırga karavanı bile alt üst etti. 

Uzmanlar uyarıyor: “Tehlike geçmedi! Özellikle büyük seller meydana gelebilir.”

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ