Bursa Haber – Bursa Haberleri

Beştepe’deki 30 Ağustos resepsiyonu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu başladı.

Beştepe’deki 30 Ağustos resepsiyonu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu başladı. Çok sayıda davetlinin katıldığı resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan, davetlilerin Zafer Bayramını kutladı. 

Erdoğan, şu dakikalarda Beştepe’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’nci yıldönümü nedeniyle resepsiyon veriyor. Siyaset, iş, sanat, spor camiasından davetliler katılıyor. Cumhurbaşkanlığı bahçesinde düzenlenen resepsiyondan ilk kareler gelmeye başladı.

30 Ağustos resepsiyonunda Cumhurbaşkanı recep tayyip Erdoğan kürsüde konuşma gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanı’nın konuşmasından öne çıkan satırbaşları şu şekilde;

“Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Milletin evine hoşgeldiniz. Resepsiyonumuza teşrifleriniz için teşekkür ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bizlere bu toprakları vatanyapmak için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle, yad ediyorum. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Gazilerimize sağlık ve afiyet temenni ediyorum.

En son 15 Temmuz’da sokaklara dökülen kardeşlerimizle bu hakikati görme şansı bulduk. Terör örgütleri hain emellerine ulaşamayacak. Bağımsızlık bizim milletimizin karakteridir. Ya istiklal ya ölüm özgürce yaşama irademizin beyanıdır. Bugün yoğun bir mücadele veriyoruz. Sadece kendi menfaatlerimiz için önümüze geçen her şeyi ezip geçemeyiz. Arakan’da zulüm gören mazlumları yalnız bırakamayız. Çünkü biz dünyada gördüğümüz kötülükleri düzeltmekle gücümüz yetmezse dilimizle düzeltmekle mükellefiz.

“GEREKTİĞİNDE GÖNLÜMÜZLE VE SÖZÜMÜZLE MÜCADELE ETMESİNİ BİLİRİZ”

Bugün eğer dünyanın neresine gidersek gidelim Rabbim bizleri başımızı öne eğdirecek hatalardan muhafaza etsin. Bizleri Malazgirt Zaferi gibi 564. yıldönümüne ulaştığımız İstanbul’un fethi gibi ve işte bugün Dumlupınar Zaferi gibi başarılarla yükseltsin.

Gerektiğinde gönlümüzle ve sözümüzle mücadele etmesini biliriz. Değerli misafirle günümüz dünyasında mücadeleler iç içe yürümektedir. Biz 15 yıldır ülkemizin gücünü artırma çabası içinde olduk. Türkiye’nin tamamen kendi çıkardığı Kıbrıs hadisedi tüm açıklığı ile ortaya çıkarmıştır. Rahmetli Özal döneminde mücadele başlatılmıştır.

Maruz kaldığımız örtülü ambargolara müttefiklerimizle yaşadığımız sorunlara rağmen projelerimizde herhangi bir gerileme yoktur.

“TÜM SEÇENEKLER HER AN ÖNÜMÜZDE”

Bölgedeki gelişmelerle ilgili tüm seçenekler her an önümüzdedir. Terör örgütleri kullanılarak bölgede oynanan oyunların asıl yüzünü görüyoruz ve dayatmaları kabul etmiyoruz.

“HER TÜRLÜ TEDBİRİMİZİ ALDIK”

Bumerang gibi bunlar dönüp zamanı gelip onları vuracak. Teknolojinin küreselleştiği bu dünyada terörü Ortadoğu’ya hapsedeceğini sananlar yanılıyor. 911 kilometre Suriye sınırında biz yaşıyoruz onlar değil. Her türlü tedbirimizi aldık. Fırat Kalkanı’nda ne yaptıysak aynı şekilde bu görevi ifa etmenin hazırlığı içindeyiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ