Bursa Haber – Bursa Haberleri

Dünyanın en ucuz inşaat çeliği Türkiye’de

Yapılan araştırmalara göre; inşaat çelik fiyatları Türkiye’de ton başına 555 doları buluyor.

Dünyanın en ucuz inşaat çeliği Türkiye’de

Tüm dünya ülkeleri çelik sektöründeki fiyat aralığını araştırdı. Ağustos 2017 dönemine ait yayınlanan araştırmalarda fiyatlar gözler önüne serildi.

Dünyanın en ucuz inşaat çeliği Türkiye'de

TÜRKİYE LİSTEDE SONUNCU SIRADA

Çelik İhracatçıları Birliği, ülkelerin Ağustos 2017 satış fiyatlarını baz alarak yaptığı araştırma ile inşaat çeliğinin dünyada en düşük fiyatla Türkiye’de satıldığını gözler önüne serdi.

İnşaat çeliği fiyatının en yüksek olduğu ülke ton başına 1050 dolar ile Brezilya olurken, Brezilya’yı, Arjantin, ABD ve Çin takip ediyor. Türkiye ise ton başına 555 dolar ile son sırada yer alıyor.

Dünyanın en ucuz inşaat çeliği Türkiye'de

EN DÜŞÜK FİYATLAR TÜRKİYE’DE

Çelik İhracatçıları Birliği Başkanı Namık Ekinci konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “2017 yılı Ağustos ayı itibariyle küresel inşaat çeliği fiyatları incelendiğinde, inşaat çeliği ihracatı yapan ve/veya iç piyasasında önemli miktarlarda tüketimi olan ülkeler arasında ton başına 555 dolar ile en düşük iç piyasa fiyatlarının Türkiye fiyatları olduğu görülmektedir. Türkiye, önemli inşaat çeliği oyuncuları olan Çin, Rusya, İtalya ve Ukrayna gibi ülkelere göre daha uygun iç piyasa fiyatlarına sahiptir. İç piyasa fiyatları baz alındığında ülkemizin inşaat çeliği kullanıcılarının, en düşük maliyetle kaliteli ürün temin ettikleri açıktır.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ