Bursa Haber – Bursa Haberleri

Yıldırım’dan Arakan tepkisi! Şiddetle lanetliyoruz

Başbakan Binali Yıldırım, Arakan’da yaşanan katliama ilişkin, “Birleşmiş Milletler’in daha aktif olması lazım.

Yıldırım’dan Arakan tepkisi! Şiddetle lanetliyoruz

Başbakan Binali Yıldırım, Arakan’da yaşanan katliama ilişkin, “Birleşmiş Milletler’in daha aktif olması lazım. Sadece bir araya gelip ‘ah vah, ne kadar kötü, yapmayın etmeyin, kınamak’ gibi yasak savma kabilinde tedbirleri değil bizatihi bu şiddete, bu katliama sebep olan Myanmar yönetimine daha etkin tedbirler ve müeyyideler getirmesi lazım” diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım bayram namazını Süleymaniye Camii’nde kıldı. Cami çıkışında gazecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yıldırım şöyle konuştu:

Bildiğiniz gibi Arakan’daki bu yaşanan olay, bu katliam yeni değil. Yıllardan beri orada, dini tercihleri dolayısıyla, Müslüman olmaları nedeniyle katledilen kardeşlerimiz var. Zaman zaman olay sakinleşse de bazı zamanlarda, şimdi olduğu gibi şiddet artıyor ve orada masum insanlar ya denizde boğuluyor ya da saldırılar suretiyle hayatları yok olup gidiyor.

Bu konuda Birleşmiş Milletler’in daha aktif olması lazım. Sadece bir araya gelip ‘ah vah, ne kadar kötü, yapmayın etmeyin, kınamak’ gibi yasak savma kabilinde tedbirleri değil bizatihi bu şiddete, bu katliama sebep olan Myanmar yönetimine daha etkin tedbirler ve müeyyideler getirmesi lazım.

Aksi halde Birleşmiş Milletler’in güvenirliği sorgulanır hale geldi, daha da güven noktasında bu kurum insanlığın gözünde gittikçe alt sıralara düşecektir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ