Bursa Haber – Bursa Haberleri

Aslan ‘Cesur’ şempanze ‘Can’a karşı

Şırnak’ın Cizre ilçesindeki polis uygulaması sırasında bulunan 2 aylık aslan “Cesur” ve şenpanze ‘Can’ arasında tatlı rekabet yaşanıyor.

Aslan ‘Cesur’ şempanze ‘Can’a karşı

Dünyanın sayılı büyüklükteki hayvanat bahçeleri arasında yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nin simgesi ve maskotu haline gelen şempanze “Can”ın tahtını, Şırnak’ın Cizre ilçesinde bulunan ve “Cesur” adı verilen 2 aylık aslan sallamaya başladı.

Aslan 'Cesur' şempanze 'Can'a karşı

‘CAN’ HAYVANAT BAHÇESİNİN MASKOTU VE SİMGESİ OLDU

Yaklaşık 1 yıl önce doğduktan sonra annesi tarafından sahiplenilmeyen ve bakıcıların kucağında adeta bebek gibi büyütülen şempanze “Can”, hayvanat bahçesinin maskotu ve simgesi haline geldi. Fotoğrafları kentteki çeşitli bilboardlara bile asılan “Can”ın tahtı ise şu günlerde tehlikeye girdi.

x

22 Ağustos’ta Şırnak’ın Cizre ilçesinde yol uygulaması sırasında polis ekiplerince bulunan ve el konulduktan sonra Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne getirilen 2 aylık aslan, ziyaretçilerin yeni ilgi odağı oldu. “Cesur” adı verilen yavru aslan paytak adımları ve şaşkın bakışlarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Aslan 'Cesur' şempanze 'Can'a karşı

‘CESUR’ ZİYARETÇİ SAYISINI ARTIRACAK

Her geçen gün ziyaretçi sayısı artan hayvanat bahçesinde zaman zaman bazı hayvanların ilgi çektiğini anlatan Özsöyler, “Yakın zamanda bizim şempanze yavrumuz dünyaya gelmişti, adını da Can koymuştuk. Can, ziyaretçilerin büyük ilgisini çekmişti. Ama yakın zamanda da Can’ın tahtını sallayabilecek Cesur adını verdiğimiz bir aslan yavrumuz aramıza katıldı. Ziyaretçiler artık Cesur’u da görmek istiyor ve yoğun ilgi çekmeye başladı. Cesur ile Can arasında tatlı bir çekişme var. Önceden her gelen Can’ı görmek isterdi, şimdi Cesur dillerden düşmüyor. Ziyaretçilerimiz hem Can’ı hem de Cesur’u merak edip yerleşkemize geliyor.”

Özsöyler, Can ve Cesur gibi simge haline gelen hayvanların da etkisiyle bu yıl 3,5 milyon ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedeflediklerini aktardı.

Aslan 'Cesur' şempanze 'Can'a karşı

Aslan 'Cesur' şempanze 'Can'a karşı

zx

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ