Bursa Haber – Bursa Haberleri

Bahçeli’den ‘Kör Niko’ açıklaması

MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği ‘Adalet Kurultayı’nda alkol kullananlara yönelik söylediği

Bahçeli’den ‘Kör Niko’ açıklaması

MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği ‘Adalet Kurultayı’nda alkol kullananlara yönelik söylediği “Kör Niko’nun meyhanesine gitsinler” sözünün Türkiye gündeminin önüne geçtiğini belirtti. ‘Kör Niko’ yerine ‘Kör Tiko’ diyerek dili sürçen Bahçeli, “Burada dilimin sürtüşmesi Niko’nun nerede olduğunu bilmemezlikten kaynaklanıyor. Cumhuriyet gazetesine bir sürpriz yapayım dedim. Niko ile alakam olmadığını görmüş olurlar.” diye konuştu. Bahçeli, Akşener’in kuracağı partiyle ilgili soruya da yanıt verdi.

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, partisinin bayramlaşma töreninde gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Partisinin bayramlaşma töreninde konuşan Bahçeli, CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği ‘Adalet Kurultayı’nda alkol kullananlara yönelik söylediği “Kör Niko’nun meyhanesine gitsinler” sözünün de Türkiye gündeminin önüne geçtiğini belirtti. Bahçeli, şunları söyledi: 

“Çanakkale şehitliğinde adaletle alakalı bir toplantının yapıldığı yerde bazı partililerin çilingir sofrası kurduklarına dair basında yer alan görüşler olmuştur. CHP yöneticileri de bunu yapanları tespit etmek suretiyle tedbir alacaklarını söylemişlerdir. Türkiye’de şehitlerimizin bulunduğu herhangi bir alanda içki içilmesini doğru bulmamaktayız.

‘DİLİMİN SÜRTÜŞMESİ…’

Türkiye’de içki yasağı yoktur. Türkiye’de herkes her yerde içki alabilir. İstanbul’da da çok sayıda tarihi meyhaneler vardır. Bunlardan birisi de Kör Tiko’dur… Niko’dur. Burada dilimin sürtüşmesi Niko’nun nerede olduğunu bilmemezlikten kaynaklanıyor. Cumhuriyet gazetesine bir sürpriz yapayım dedim. Niko ile alakam olmadığını görmüş olurlar. Ama bazı çevreler saat 6’dan sonra rakı burcuna girmiş olduklarından nereden kimin olduğunu hepimizden iyi bilirler.

“TÜRKİYE GÜNDEMİNİN ÖNÜNE GEÇTİ ONA YANIYORUM”

Bir şey not olarak düşmek istiyoruz meyhaneyi akşam mekan tutanlar orada sazlı sözlü eğlenceye girebilirler koro halinde ve solo halinde şarkılar okunabilir. Bazı ticaret erbapları meyhane şarkılarının da CD’sini yapmış olabilirler. Onunla bizim söylediklerimizi karıştırmamak lazım. Kör Niko Türkiye gündeminin önünde geçti ben de ona yanıyorum.” 

‘O SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ’

Bahçeli Meral Akşener’in kuracağı parti için de şu ifadeleri kullandı:

“Bizlerden ayrılmış olanlar veya ayıklanmış olanların siyasi tercihleriyle nasıl bir yol izleyecekleri onların bileceği iştir. O süreci takip ediyoruz. Önümüzdeki günlerde millet olarak göreceğiz.”

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ