Bursa Haber – Bursa Haberleri

Şerif Mardin toprağa verildi

Türkiye’nin önemli sosyologu ve siyaset bilimcisi Prof. Dr. Şerif Mardin çarşamba günü tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Şerif Mardin toprağa verildi

Tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında vefat eden sosyolog ve siyaset bilimci Prof. Dr. Şerif Mardin, son yolculuğuna uğurlandı.

En son Şehir Üniversitesi’nde öğrencilerine ders veren Mardin, yurt içinde ve yurt dışında birçok başarılıyı çalışmaya imza atması ile tanınıyor.

CENAZE TÖRENİ

Mardin için dün Yeniköy Çarşı Merkez Camisinde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreni öncesi, Mardin’in oğlu Osman Mardin taziyeleri kabul etti.

“HOCALARIN HOCASI LAKABININ HAKKINI VERDİ”

Davutoğlu, cenaze töreni öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Şerif Mardin’in vefatının Türkiye ve ilmi camia açısından çok büyük kayıp olduğunu söyledi.

Bundan birkaç hafta önce Mardin’i evinde ziyaret ettiğini belirten Davutoğlu, şunları kaydetti: “Konuşamıyordu ama haliyle tebessümüyle ve birlikte olmanın getirdiği heyecanla, dudaklarıyla hala ders verme aşkını barındırıyordu. Benim de öğrencim olan birçok arkadaşımız daha sonra Şerif Mardin Hoca’nın da öğrencisi oldu. Dolayısıyla ‘hocaların hocası’ lakabını da bu anlamda hakkıyla hep yerine getirdi. Hayatının son demlerinde dahi ders vermekten ve ders vermeyi bir hayatı anlamlandıran bir faaliyet olarak görmekten vazgeçmedi. Ziyaret ettiğimde masasında hala kitaplar ve öğrenciler vardı. Dolayısıyla birkaç nesli eğitti. Çok önemli bir kayıp.”

TOPRAĞA VERİLDİ

Ünlü sosyolog ve siyaset bilimci Prof. Dr. Şerif Mardin’in (90) cenazesi, düzenlenen törenin ardından, Kilyos Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Şerif Mardin toprağa verildi

Şerif Mardin toprağa verildi

Şerif Mardin toprağa verildi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ