Bursa Haber – Bursa Haberleri

ABD’deki davada Halkbank kuşkusu

Halkbankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın ABD’deki davada gözler bu kez eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a yöneldi.

ABD’deki davada Halkbank kuşkusu

Halkbankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın ABD’deki davada gözler bu kez eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a yöneldi. Çağlayan’ın da suçlandığı davada yargıç Richard Berman, sadece Atilla’nın değil kurum olarak Halkbankası’na ilişkin de güçlü iddialar olduğunu söyledi.

Duruşma salonuna lacivert renkli mahkum elbiseleri ile getirilen Atilla’nın avukatı Cathy Fleming, müvekkilinin kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini ve suçsuz olduğunu savunduğunu aktardı.

Türkiye’nin eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da suçlandığı yeni iddianame ile dava seyrinin değiştiğini belirten Yargıç Richard Berman, yeni iddianame ile birlikte devlet kuruluşu olan Halk Bankası’nın ’kurum olarak öne çıktığını’, Atilla hakkında kara para aklama, bankacılık sahtekarlığı, ABD’nin İran’a uyguladığı ambargoları delme gibi çok güçlü iddialar olduğunu söyledi.Savcılık makamı ise, Atilla’ya yöneltilen suçların işlendiğinin aşikar olduğunu, İran ve Türkiye’de üst düzey yetkililerin de bu işlem için koruyucu, kollayıcı rolleri olduğunu ve rüşvet aldıklarını savundu.

Mahkeme Yargıcı Richard Berman, Atilla’nın davasının 25 Eylül’de sürdürülmesine karar verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ