Bursa Haber – Bursa Haberleri

Dolardaki düşüş sürüyor

Geçtiğimiz aylarda 3.90 seviyesini gören, “5 liraya çıkacak” denilen dolar 3.40’a indi ve düşüş de sürecek gibi duruyor.

Dolardaki düşüş sürüyor

Türk Lirası yüksek getirisi ve doların küresel çapta dğeer kaybıyla dolar karşısında yükselişini sürdürüyor. Dün 3.40 ile yılın en düşiük seivuyesine gerileyen kurun bu seviyelerde kalıcı olup olmayacağı merak ediliyor.

DOLAR 3.34’E DÜŞECEK

Info Yatırım FX Araştırma Uzmanı Cem Gönen Bloomberg HT’ye TL’de güçlenmenin devam edebileceğini kaydetti. TL’nin güçlenmesinden ziyade doların zayıflamasından kaynaklı bir hareket yaşandığını belierten Gönen “Çünkü sepete bakınca 3.75 civarına geldi. Kurda 3.40 seviyesi önemli burada 3.34 3.38 bandına doğru bir gevşeme olabilir.” dedi.

“BÜYÜME YÜZDE 5’İN ÜZERİNDE OLURSA TL GÜÇLENECEK”

Gönen Pazartesi günü büyüme verisinin açıklanacağını ve büyümenin %5’in üzerinde bir rakam gelmesi halinde kurda 3.34-3.38 seviyelerinin test edilebileceğini kaydetti. Gönen “Kısa vadede dinamiklerde değişiklik olmazsa 3.50 – 3.60 bandına gitmemiz zor görünüyor. Buralarda stabil hareketler görebiliriz. Genel olarak TL’de güçenme devam edecekmiş gibi duruyor.” yorumunu yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ