Bursa Haber – Bursa Haberleri

Ahmet Davutoğlu Meclis Başkanı mı oluyor? Çok net bilgi

Gazeteci-yazar Sevilay Yılman, ekim ayında yapılacak Meclis Başkanlığı seçimlerine, AK Parti’nin mevcut Başkan İsmail Kahraman’la yola

Ahmet Davutoğlu Meclis Başkanı mı oluyor? Çok net bilgi

Gazeteci-yazar Sevilay Yılman, ekim ayında yapılacak Meclis Başkanlığı seçimlerine, AK Parti’nin mevcut Başkan İsmail Kahraman’la yola devam kararını çoktan aldığı yazdı.

Sözcü gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı’nın iddiasına göre, Davutoğlu gelecek ay İsmail Kahraman’ın yerine Meclis Başkanı olacak. Söylentiler Ankara siyasetini bir kez daha haretlendirdi.

İki gündür konuşulan konu Habertürk yazarı Yılman’ın da gündemindeydi. Yılman, bugünkü köşe yazısında AK Parti’den güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiyi köşesinde paylaştı.

ASLI ASTARI OLMAYAN DEDİKODU

(…)“Davutoğlu bile böyle bir ihtimalin söz konusu olmadığına emin” diyen kaynaklarım diyor ki: “Bu aslı astarı olmayan dedikoduyu yayanların amacı çok belli! AK Parti içerisinde bir bölünme ve parçalanma var ve bu bölünme ve parçalanmanın önüne geçmek için de Sayın Cumhurbaşkanı’nın Meclis Başkanlığı’yla ilgili böyle bir tasarrufa gideceği algısı yaratılmaya çalışılıyor. Ama zinhar doğru değil, çok net söylüyorum. Ekim ayında yapılacak Meclis Başkanlığı seçiminde kimin yeniden başkan olacağı belli. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan, mevcut Başkan İsmail Kahraman’la yola devam kararını çoktan aldılar ve bunu da Sayın Kahraman’a tebliğ ettiler!”

Sevilay Yılman’ın yazısının tamamı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ