Bursa Haber – Bursa Haberleri

Defineciler Yakalandı. İşsiziz ve bu işi yapıyoruz. 

Dinamit patlatınca yakalandı. İşsisiz bu işi yapıyoruz. Yaptığımız iş sanat. En ilginç defineci olayı.

Defineciler Yakalandı. İşsiziz ve bu işi yapıyoruz. 

Bursa Altın Dedektörü - Bursa DedektörBursa define kazısı yaparken  Yenişehir kırsalında uzun süredir çalışma yaptığı tespit edilen bir grup bir şikayet üzerine takibe alındı. Uzun süre takip sonucu emniyet güçleri ve jandarmanın yürüttüğü operasyonla, yakalan 6 kişilik grup bir ilti makinası, patlayacılar, çok sayıda kazı ekipmanı ve onlarca tarihi eser ele geçirildi.  Çevre civardaki insanların şikayetlerine üzerine gerçekleşen, bir köylünün sürekli yüksek seste patlama duyuyoruz, neler oluyor korkuyoruz ihbarı üzerine gerçek ortaya çıktı.

Yakalanan kişilerin ifadesinde yer alan bir cümlede, İşsiziz ve bu işi yapıyoruz. Kazı yaparak ekmeğimizi kazanıyoruz, biz suçsuzuz demiş. Define işlerinde uzunca zamandır uğraştıklarını ve bir çok olaydan sabıkası olan 3 kişi de gözaltında verdiği ifadeler ise ilginçlik taşıyor. “Biz sanatçıyız, sanat icra ediyoruz. Sanatımızı da icra etmememiz engellenemez.” Diğer bir kişininde Define işi bazıları tarafından hayal görünse de gerçekte öyle değildir. Ülkemizde bir çok yer altı kaynağı vardır. Biz define için orada değil, maden araştırması için oradaydık demesi de ilginç hal aldı.

Son zamanlarda bu tarz olayların artması üzerine emniyet güçlerinin daha dikkatli olacağı ifade ediliyor. Üzerinde antik döneme ait bir çok eserde bulunan şahısların gözaltı durumları ve ifadeleri devam etmektedir.

 

Ayrıntılar yakında gelecek

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ