Bursa Haber – Bursa Haberleri

Erdoğan ABD’ye rest çekti: Sizi mi bekleyeceğiz

S-400 krizinde tansiyon yükseliyor. “ABD’den art arda gelen “kaygılıyız” açıklamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan işte bu sözlerle tepki gösterdi

Erdoğan ABD’ye rest çekti: Sizi mi bekleyeceğiz

S-400 krizinde tansiyon yükseliyor. “ABD’den art arda gelen “kaygılıyız” açıklamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan işte bu sözlerle tepki gösterdi:

“Önemli adımlar atıyoruz, şurada bir S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler ya. Ne olacaktı? Sizi mi bekleyeceğiz?”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca düzenlenen, “Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”nda konuştu.

Erdoğan’ın gündeminde Rusya ile yapılan S-400 anlaşması vardı. “Müslüman, bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz” diyen Erdoğan, uyanık olunması gerektiğini belirtti.

“KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ”

SİHA’larla ilgili söylemleri hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Ya bize yıllarca ABD, İsrail, bunlar insansız hava araçlarını vermemekte adeta kılı kırk yardılar. Verdikleri zaman da bunların tamiratı, tadilatı, şusu, busu bize gerçekten hendek atlattı. Artık bu ülke kendi insansız hava araçlarını, silahlı olanlarını yapar hale geldi. Şimdi asıl bundan rahatsız oluyorlar. Daha güzel şeyler yapar hale de geliyoruz ve geleceğiz. Önemli adımlar atıyoruz, şurada bir S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler ya. Ne olacaktı? Sizi mi bekleyeceğiz? Biz de başımızın çaresine… Bütün güvenlik noktasında tedbirlerimizi alıyoruz ve alacağız. Çok daha basitleri var, tabii her şey her yerde konuşulmuyor. Onun için, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bunun başka çaresi yok.”

ABD: Eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400’leri alırsa…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ