Bursa Haber – Bursa Haberleri

Bakan petrol konusunda Trump’ı eleştirdi

ABD Başkanı Trump’ın ülkenin stratejik petrol stoklarını satma planı hakkında konuşan ABD Enerji Bakanı Rick Perry, eleştirilerde bulundu.

Bakan petrol konusunda Trump’ı eleştirdi

ABD İç Güvenlik Bakanlığında açıklamalarda bulunan ABD Enerji Bakanı Rick Perry, Başkan Donald Trump’ın 2018 mali yılı bütçe tasarısı kapsamında ülkenin stratejik petrol stoklarını satma planına karşı olduğunu söyledi.

ABD’DE GÜNDEM PETROL STOKLARI

Ülkenin stratejik petrol stoklarının acil durumlar, küresel piyasada beklenmeyen arz kesintileri ve doğal afetler gibi önemli gelişmeler için saklandığını vurgulayan Perry, geçen ay ABD’nin petrol merkezi kabul edilen Teksas eyaletini etkisi altına alan Harvey ile geçen hafta Florida eyaletini vuran Irma kasırgalarına dikkati çekti.Bakan petrol konusunda Trump'ı eleştirdi

KASIRGA HERKESİN FİKRİNİ DEĞİŞTİRDİ

Bu kasırgalar nedeniyle ABD’nin stratejik petrol stoklarının öneminin daha da arttığına dikkati çeken Perry, “Bu iki kasırga herkesin fikrini değiştirdi. Stratejik stokları tutma fikrinin büyük bir destekçisiyim ancak bütçe tasarısını ben hazırlamadım. Başkan Trump da onunla her konuda hemfikir olmam için beni bu göreve getirmedi.” diye konuştu.

Bakan petrol konusunda Trump'ı eleştirdi

16,6 MİLYAR DOLARLIK GELİR BEKLENİYOR

ABD Enerji Bakanlığı, Harvey Kasırgası nedeniyle Teksas eyaletinde durma noktasına gelen ham petrol üretimi için 31 Ağustos’ta stratejik petrol stoklarından 5 milyon varillik ham petrolün satılmasını onaylamıştı.

Trump’ın bütçe tasarısı ise şu anda 677 milyon varil olan ABD’nin stratejik ham petrol stoklarının yaklaşık yarısının kademeli satılarak 2027’ye kadar 16,6 milyar dolarlık gelir elde etmeyi amaçlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ