Bursa Haber – Bursa Haberleri

Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na ‘silahsız terörist’ tepkisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “CHP, bütün niyetini, seçim hesaplarını, bütün ittifaklarını açıkça ortaya dökmüştür.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “CHP, bütün niyetini, seçim hesaplarını, bütün ittifaklarını açıkça ortaya dökmüştür. PKK’nın uzantısı olan siyasi partiyi saymıyorum. Türkiye’de ilk kez bir siyasi parti açık bir şekilde genel başkanının ağzından ‘teröriste vurma’ demiştir.” ifadesini kullandı.

Soylu, AK Parti Maçka İlçe Başkanlığının 6. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, kongrelerin önemine dikkati çekti.

Bu beraberliğin anlamının ezanları susturanlara mesaj vermek olduğunu ifade eden Soylu, “Bu beraberliğin anlamı başbakanlarımızı, bakanlarımızı idam edenlere, ‘Bizi ürkütemediniz, bizi korkutamadınız, bizi sindiremediniz, bizi milliyetimizden, dinimizden, geleneğimizden, anamızdan, babamızdan, bizi demokrasiden ayıramadınız’ denilen anlayışın adıdır.” diye konuştu.

Soylu, hangi adımı niçin attıklarını, niçin atmaları gerektiğini bilmek zorunda olduklarını belirterek, sorumluluklarını taşımak ve anlatmak zorunda olduklarını söyledi.

Soylu, dün Amanos başta olmak üzere yaptığı ziyaretler hakkında da bilgilendirmede bulunarak, Adana, Gaziantep, Hatay, Osmaniye ve Kilis’in valileri, jandarma komutanları, emniyet müdürleri ve bölge komutanlarıyla bir araya geldiklerini anlattı.

Partililere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın selamını da ileten Soylu, ilçe yönetimlerine de verdikleri katkıdan dolayı teşekkür etti.

Soylu, teşkilata bugüne kadar hizmet edenlere de şükranlarını ileterek, “Bir gün başımızı öne eğdirmediniz. Bir gün bize atılan iftiralara karşı, ‘acaba’ diye bir soruyu ortaya koymadınız. Bu ülkeye yönelen bütün saldırılara karşı göğsünüzde çelik bir zırh yaptınız, ‘Vurursa buraya vursun size bir şey olmasın’ diye liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ve onun arkadaşlarının etrafında çelik bir zırh ördünüz, demokrasi zırhı ördünüz, millet zırhı ördünüz ve bayrak zırhı ördünüz. Allah sizden razı olsun.” dedi.

CHP’NİN YÖNETİCİLERİ AĞZINDAKİ BAKLAYIÇIKARMIŞLARDIR

Siyasetin önemine dikkati çeken Soylu, şunları söyledi:

“Siyaset söylemler ve sonuçlar üzerinden yürür. Söylemlerinize ve aldığınız neticeye bakarlar demiştim. Elbetteki seçmenler için bu böyledir. Elbetteki ama bir de rakiplerimiz var. Onlar da size bakarlar. Size göre pozisyon alırlar, bir plan yaparlar. Türkiye’nin ta Gezi olaylarından itibaren hatta 27 Nisan e-muhtırasından itibaren 17-25 Aralık’ta, 6-7 Ekim’de, 7 Haziran sonrası artan terör hadiselerinde ve 15 Temmuz’da, bütün hadiselerde, bu ülkede ana muhalefet hep milletin karşısında yer almış ve hep başkalarıyla kol kola girmiştir. Biz buna alışmıştık aslında. ‘CHP’dir, normaldir’ diyorduk. İnanın öyle, o öyle davranır ve işte sonunda son 10 gündür maalesef CHP’nin yöneticileri ağzındaki baklayı çıkarmışlardır. Bunu hep beraber gördük. Hep beraber şahit olduk. CHP, bütün niyetini, seçim hesaplarını, bütün ittifaklarını açıkça ortaya dökmüştür. PKK’nın uzantısı olan siyasi partiyi saymıyorum. Türkiye’de ilk kez bir siyasi parti açık bir şekilde genel başkanının ağzından ‘teröriste vurma’ demiştir.”,

“TERÖRİSTİN SİLAHSIZI VARMIŞ SİLAHSIZI VARMIŞ”

Dün Dörtyol’da söylediğini belirterek, “Allahınızı severseniz, yeni yeni kavramlar duyuyorum ve bu yeni yeni kavramları da hayretle takip ediyorum. Diyor ki ‘Silahlı terörist, silahsız terörist.’ Teröristin silahlısı varmış, silahsızı varmış. Arkadaş bu ülkede iç güvenlikten hükümet beni sorumlu tuttu. Söylüyorum, diyorum ki bu adamlar 4 tane teröristle beraber, aynı yerde… Bunlar da teröristtir. Bunların PKK ile bağlantıları vardır. Bölücü terör örgütü ile bağlantıları vardır. Bir kere bize itibar edin ya. Ankara’dan İstanbul’a giderken bize itimat ediyorsunuz işinize gelince, Çanakkale’de bize itimat ediyorsunuz işinize gelince. Bize bir kere itimat edin, itibar edin ya.” ifadesini kullandı.

Soylu, terörle mücadele ettiklerini vurgulayarak, “Son bir ayda terörle mücadelemizde bakın kaç operasyon ortaya koyduğumuzu söyleyeceğim. 5 bin 147 operasyon ortaya koyduk ve burada 183 terörist etkisiz hale getirildi bir ayda.” diye konuştu.

“Ağustos ve temmuz ayı, PKK için şahlanış aylarıdır.” ifadesini kullanan Soylu, şöyle devam etti:

“Kendi kuruluş aylarıdır ve terör olaylarını yürüttüğü ve sürdürdüğü aylardır. Yani topyekun saldırırlar. Hem kuruluş ayları olması sebebiyle hem de bunlar şubat ve mart ayında inlerinden çıkarlar. 4-5 ay inlerinde durdukları için hareket kabiliyetleri daralır ancak temmuz ve ağustos ayında böyle ahlaksızca operasyon yapmak için kendilerine fırsat kollarlar.” diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜNE CAN SUYU VERMEK İSTEYENLER

Partililere, “Biz bunu nasıl sağlıyoruz?” sorusunu yönelten Soylu, şunları kaydetti:

“Jandarması, polisi, askeri istihbaratı, teknolojisi, biz bunu nasıl sağlıyoruz? İnsansız hava araçlarımız. Silahlı insansız hava araçlarımız. Bunlarla beraber ve bunu sağlarken şu noktayı da size söylemek isterim. Biz silahlı insansız hava araçlarımız, insanlı keşif uçaklarımız, insansız hava araçlarımızla birlikte yaptığımız hiçbir operasyonda ne şehit verdik ne yaralımız oldu. Bakın bugün terör örgütünü destekleyen, ona can suyu vermek isteyen, onu muhafaza etmek isteyen birçok bahaneye sarılan, terörle mücadelede bizim orantısız güç kullandığımızı iddia edenler, uluslararası arenalara şikayet etmeye çalışanların tek bir amacı vardır, ‘Türkiye nasıl böyle bir kabiliyete geldi, nasıl bu kabiliyeti yükseltmeye devam ediyor ve biz bunu nasıl düşürebilir ve terör örgütünü bunların ellerinden can havli ile nasıl kurtarabiliriz?’ Bütün dertleri budur.”

Soylu, “Orada yakaladığımız şahıslardan birisi olan Musa Tarhan, sicili yukarıdan aşağıya açık.” diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Diyor ki ‘Biz bu terör örgütünün mensuplarıyla birlikte orada ve onlarla birlikteydik. İlk olduğunu zannetmeyin ha. Şimdi yakın zamanda bir teröristin ifadesi daha var. 20 Temmuz’da Yüksekova kaymakamımıza saldıran, saldırmaya çalışan, ona pusu kurmaya çalışan, onu operasyonla beraber evet katletmeyi planlayan bir terörist ele geçirdik 20 Temmuz’da, ifadesi net. Yani şu polis şehidimizin katili canisi o, iki askerimizin katili canisi o, onunla beraber bu addedilen 3 terörist yani 4 artı bu sivil diye bahsedilen bu 4 terörist defalarca aynı yerde toplantı yaptı. Bize inanmıyorsunuz, savcının aldığı, son orada yakalanan teröristin ifadesine inanmıyorsun, bundan önce bundan bağımsız bir şekilde kaymakama suikast hazırlamak için gelen teröristin ifadesine inanmıyorsun. Kime inanıyorsun? Kandil’deki PKK ağzına itimat ediyorsun.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ