Bursa Haber – Bursa Haberleri

Nurettin Canikli Gaziler Günü’nü kutladı

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Bakan Canikli, bu milletin gazi bir millet olduğuna dikkat çekti.

Nurettin Canikli Gaziler Günü’nü kutladı

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, vatan müdafaası, istiklal ve istikbalin temini uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak gazilik mertebesine ulaşan tüm kahramanların “Gaziler Günü”nü kutladı.

ŞEREFLERİN EN BÜYÜĞÜ…

Şehitlik ve gazilik mertebesinin şereflerin en büyüğü olduğuna işaret eden Canikli, “Bugün ülkemizin bağımsız ve bölünmez bütünlüğünü, şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları ulvi mücadeleye borçluyuz. Milli birlik ve beraberliğimizi korumak, ülkemizin güvenliğini sağlamak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan gazilerimiz, milletimizin kalbinde her zaman müstesna bir yere sahip olacaktır.” ifadesini kullandı.

“BU MİLLET, GAZİ MİLLETTİR”

Nurettin Canikli, milletteki gaza bilincinin, 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesi ve millet iradesine sahip çıkılmasıyla gösterildiğini belirterek, şunları kaydetti: “Bu millet, gazi millettir. Bugüne kadar gerek sınırlarımız içinden gerekse dışından karşılaştığı zorlukları her defasında azim ve kararlılığıyla, kahramanlığıyla aşmasını bilmiştir. İstiklal mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Müşir’ ve ‘Gazi’ unvanı verilişinin yıl dönümü ve Gaziler Günü münasebetiyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, devletimizin bekası için canını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizin ve şehitlerimizin, ailelerinin gururlarına ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ