Bursa Haber – Bursa Haberleri

Referandum erteleniyor mu? Barzani’den flaş açıklama

Russia Today’e (RT) konuşan Başbakan Barzani, “Şimdiye kadar Kürdistan Bölgesi’nde referandumun ertelelenmesiyle ilgili alınmış bir karar

Referandum erteleniyor mu? Barzani’den flaş açıklama

Russia Today’e (RT) konuşan Başbakan Barzani, “Şimdiye kadar Kürdistan Bölgesi’nde referandumun ertelelenmesiyle ilgili alınmış bir karar yok” dedi.

Başbakan, “Açık bir şekilde McGurk’e referandum tarihinin doğru bir tarih olduğunu belirttik” ifadelerini kullandı. Başbakan Barzani, sözlerine şöyle devam etti:

 -“Sürece yönelik Yüksek Referandum Komitesi kuruldu. Komitenin bu kararı vermesi gerekiyor. Mevcut durumda karar ise 25 Eylül’de referandumun yapılacağıdır.”

ABD’YE REFERANDUM İÇİN DEDİK Kİ…
ABD’nin referanduma bakışı ve Kürdistan Bölgesi yetkililerinin ABD’li yetkililere verdiği yanıta ilişkin Neçirvan Barzani, şu ifadeleri kullandı:

-“Amerika daha önce de açıklamıştı. Aynı zamanda sayın McGruk da ziyaretinde referandum tarihinin doğru olmadığına dair görüş belirterek, önceki duruşlarının devam ettiğini söyledi. Biz de kendilerine açık bir şekilde referandum için doğru zamanlama olduğunu söyledik. Dolayısıyla iki taraf da konuya ilişkin farklı görüşlere sahip.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ