Bursa Haber – Bursa Haberleri

Öztürk Yılmaz: Barzani’ye 24 saat verilmeli

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, verilen sürede Barzani’nin gerekeni yapmaması durumunda askeri tedbirlere sıcak baktığını ifade etti.

Öztürk Yılmaz: Barzani’ye 24 saat verilmeli

ÖZTÜRK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

REFERANDUM GİRİŞİMİ…

Yılmaz, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’ndeki referandum girişiminin bölgeyi ciddi manada sarsacağını, iç savaşı tetikleyebileceğini, uluslararası hukuk, Irak anayasası ve hatta bölgenin yasalarına da aykırı olacağını söyledi.

CHP olarak bu referanduma karşı olduklarını yineleyen Yılmaz, tüm uyarılara rağmen IKBY Başkanı Mesut Barzani’nin geri adım atmadığını dile getirdi.

24 SAAT SÜRE VERİLMELİ

AK Parti Hükümeti’nin ise gelinen aşamada somut uygulamalar sergilemesi gerektiğine dikkati çeken Öztürk Yılmaz, şöyle devam etti: “Hükümetin Barzani’ye, ‘Bu sevdadan vazgeç’ deyip 24 saat süre vermesi lazım.

ASKERİ, SİYASİ VE EKONOMİK TEDBİRLER

Eğer bu süre içinde geri atım atmıyor ve hala hükümetten ve Türkiye’den giden sesleri ayağının altına alıp çiğniyorsa o zaman askeri, siyasi ve ekonomik tedbirler içeren bir paket hazırlanması lazım. ’24 saat süre verilmesi lazım’ dedik, eğer uymazsa ne yapılaması gerektiği Milli Güvenlik Kurulunda değerlendirilecektir. Ama bazı hususlar var; anladığı dilden konuşmak diye bir kavram vardır diplomaside. O anladığı dilden konuşmak gerekir.”

Silopi-Habur bölgesindeki tatbikatın görüntüleri GALERİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ