Bursa Haber – Bursa Haberleri

Türkiye’den Mesut Barzani’ye savaş uyarısı!

Milli Savunma Bakanı Canikli, IKBY’nin referandum kararı ve Türkiye’ye uygulanan örtülü silah ambargosuyla ilgili açıklama yaptı.

Türkiye’den Mesut Barzani’ye savaş uyarısı!

Milli Savunma Bakanı Canikli, IKBY’nin referandum kararı ve Türkiye’ye uygulanan örtülü silah ambargosuyla ilgili açıklama yaptı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gaziler onuruna düzenlenen programda konuştu.

ABD VE ALMAN ŞİRKETLERİ

Milli Savunma Bakanı Canikli: “Bugün birçok Amerikan ve Alman firması, savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo uygulayarak Türkiye’ye vermiyorlar, geciktiriyorlar. Şu anda içinde yaşadığımız durum, tablo bu. Hibe filan değil, parasını peşin veriyoruz ama terör örgütlerine karşı son derece bonkör ve eli açık davranıyorlar ama hamdolsun özellikle son yıllarda bu mücadeleyi tamamen kendi imkanlarımızla, kaynaklarımızla yerli savunma ürünleriyle yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz.” dedi

Türkiye’den Barzani’ye son teklif: Garantör oluruz

Milli Savunma Bakanı Canikli, IKBY’nin referandum kararıyla bağlantılı gelişmelere ilişkin açıklama yaptı.Son günlerde ülkemizin güneyinde etnik yapı üzerine kurulu bir siyasi oluşum oluşturmaya çalışıyorlar, bu üst seviyede tehdit oluşumudur, buna müsaade edemeyiz.

Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün ortadan kaldırılması ne zaman biteceği bilinemeyen, küresel boyuta taşınacak daha büyük bir savaşın fitilinin ateşlenmesi anlamına gelir. Irak’ın toprak bütünlüğünün ortadan kaldırılması anlamına gelecek bir değişim Türkiye için çok ciddi bir risktir.

Bu toprakları en iyi şekilde savunabileceğimiz imkanları oluşturmamız gerekir, en ufak rehavet ortamında çok ağır tablolarla karşı karşıya kalabiliriz. İhtiyaç duyulan bütün kaynak ve imkanlar seferber edilmektedir; bu mücadeleyi yürütebilmek için kaynağımız var. Çok daha iyi silah sistemlerini yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz; dünyadan da çok ciddi talep var.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ