Bursa Haber – Bursa Haberleri

BitCoin’in Geleceği

Bursa Haber

Bursa Haber

Bursa haberleri, Bursa ilçe haberleri, Son dakika haberler, Türkiye ve Dünya'dan haberler, gelişmeler. İlçe haberleri, Magazin, Sağlık, Teknoloji, Magazin, Sinema, Kültür & Sanat, Spor, Otomobil, Ekonomi ve Yerel Haberleri anında öğrenin, takip edin, güncel kalın... Bu platform, Bursada Nerede Alt Kuruluşudur

Dünya ekonomisine büyük katkı sağlayan ve teknolojinin katkılarını ekonomiye gösteren sanal para birimi Bitcoin, borsada takip edilemeyecek kadar para transferleri gerçekleştirmekte.

 

BİTCOİN’İ DURDURMAK MÜMKÜN MÜ?

Bitcoin sisteminin tamamen durdurulması mümkün değil. Fakat bazı hükümetler, bitcoin işlemi yapan firmalara yaptırım uygulayıp faaliyetlerini durdurmakta. Örneğin geçtiğimiz günlerde Çin hükümeti bitcoin işlemi yapan firmaların faaliyetlerini durdurdu. Bu nedenle Bitcoin %30 değer kaybetti ve gün geçtikçe değer kaybediyor.

 

 

PEKİ BİTCOİN YASAL MI?

Ne illegal denilebilir ne de legal, bazı devletler BitCoin‘i benimseyerek yasallaştırdı. Fakat bazı devletler Bitcoin‘i inceleme sürecinden geçiriyorlar. Yakın zamanda çoğu devletin Bitcoin‘e sahip çıkacağı düşünülüyor.

BİTCOİN EVRENSEL OLARAK YASALLAŞIRSA NE OLUR?

Varsayıyoruz ki bütün dünya Bitcoin‘i kabul ediyor, Bitcoin yasallaşıyor ve devlet himayesi altına giriyor. Böyle bi

rşeyin gerçekleşmesi durumunda Bitcoin muhtemelen değer kaybedecektir. Dolar , Euro ve Sterlin gibi değer görecektir. Belki 4-5 sene sonra belki 10 sene sonra. Her ne olursa olsun Bitcoin‘in parlak bir geleceği olduğu kesin.

 

 

 

 

Bitcoin ile ilgili güncel konuları takip etmek istiyorsanız;

Bitcoin ve Altcoin Meraklıları

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ