Bursa Haber – Bursa Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’de

Erdoğan, yeni yasama yılı açılışı dolayısıyla Genel Kurul’a hitap ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılı açılışı dolayısıyla Meclise geldi. Erdoğan, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı tarafından törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanlığı Tören Birliği kıtasını selamlayan Erdoğan, daha sonra Genel Kurul Salonuna geçti.

Erdoğan, 26. Dönem 3. Yasama Yılı açılış konuşmasını yapıyor:

15 TEMMUZ

-15 Temmuz gibi felaketler ülkelern birliklerinin, dayanışmalarının test edildiği imtihanlardır. Biz bu imtihanı alnımızın akı ile verdik.

-15 Temmuz, artık bizim ortak bir değerimizdir. Bu değeri önemsizleştirmeye çalışanlar hak ettiği yanıtı alır.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ

-Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yasama, yürütme ve yargı arasındaki ilişkileri netleştirmiştir. Yeni sistem güçler arasındaki ayrımı netleştirirken, asıl kararı millete bırakıyor.

-Uyum yasaları başta olmak üzere yeni sistemin hayata geçmesini sağlayacak düzenlemeler için derhal çalışmalar başlamalı.

-Bu karmaşık dönemde herkesin bir hesabı, yol haritası vardır. Bize düşen Türkiye’yi hedef alan saldırıların boşa çıkmasını sağlamak.

OHAL

-Yargının terör örgütü olarak tanımladığı yapıları doğrudan ya da dolaylı desteklemeyi hiç kimseye yakıştıramam. OHAL uygulamasına yönelik bir takım nitelemeler var ki gerçekten kabul edilebilir değil.

-Türkiye’nin olağanüstü tehditlerle karşı karşıya olduğunu kim inkar edebilir? Olağanüstü tehditler olağanüstü tedbirler gerektirir. Bugüne kadar terör örgütleri ve mensupları dışında OHAL’den zarar gören olmamıştır. Biz Türkiye olarak sınırlarımızın içinde ve dışında terör örgütleriyle mücadele konusunda karalılığımızı devam ettireceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ