Bursa Haber – Bursa Haberleri

ABD’de saldırgana güzellemeler yapılıyor

ABD’de dün meydana gelen ve ülkenin en kanlı silahlı eylemi olarak kayıtlara geçen Las Vegas saldırısı sonrası, saldırgan adeta korunuyor.

ABD’de saldırgana güzellemeler yapılıyor

Özellikle ABD basını tarafından yapılan bu güzelleme, katilin müslüman olmayışı ve beyaz bir adam olması sebebiyle artış gösteriyor. Saldırılar geçmiş dönemde yapılanların aksine oldukça sakin bir şekilde kınanıyor. Geçtiğimiz yıl Orlando’da gerçekleştirilen DEAŞ saldırısı sonrasında ayağa kalkan ülke, bu sefer sadece bir yas günü ile saldırıyı örtbas ediyor.

ABD BASININDAN SALDIRGANA GÜZELLEMELER

Saldırının üzerinden henüz 24 saat geçmişken tüm ayrıntılar hemen hemen ortaya çıktı. Saldırganın ilginç karakterli ve her şeyden öte beyaz bir ABD’li olarak belirlenmesi sonucu ABD gazetelerinin manşetlerini güzelleme ifadeleri süslüyor.

ABD'de saldırgana güzellemeler yapılıyor

ABD’nin ünlü medya organlarından olan Washington merkezli Waashington Post, saldırganı adeta korurcasına “Kumardan, halk müziğinden hoşlanır ve katliamdan önce yalnız yaşardı” ifadelerine yer verirken gelen tepkiler üzerine geri adım atarak manşeti “Kumarbazın biriydi” gibi bir ifade ile değiştirdiler.

ABD'de saldırgana güzellemeler yapılıyor

SALDIRININ DETAYLARI ORTAYA ÇIKIYOR

Saldırganın müslüman ya da bir siyahi olması durumunda ABD basını günlerce çığlık çığlığa manşetlerini atardı, ancak durum beklendildiği gibi çıkmayınca ABD’li yurttaş katili koruma programını başlattılar.

ABD'de saldırgana güzellemeler yapılıyor

Bu arada her ne kadar ABD basını ört bas etmeye çalışıyor olsa da olaya ilişkin detaylar ortaya çıkıyor. Adamın otele 23 silah ile gidip, 32. katta bulunan odanın camından ateş açtığı belirlendi. Otel odasının camının kırık olduğu gözlenirken, içeri giren polis memurları düzinlerce askeri cinsten mühimmatın odada bulunduğunu söyledi.

ABD'de saldırgana güzellemeler yapılıyor

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ