Bursa Haber – Bursa Haberleri

14. Çocuk Filmleri Festivali 10 Ekim’de çocuklarla buluşacak

TÜRSAK Vakfı’nın düzenlediği Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Grand Pera’nın desteğiyle, Beyoğlu Belediyesi ev

14. Çocuk Filmleri Festivali 10 Ekim’de çocuklarla buluşacak

TÜRSAK Vakfı’nın düzenlediği Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Grand Pera’nın desteğiyle, Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 14. Çocuk filmleri festivali 10 Ekim’de başlayacak.

Festivalin “En iyi Filmi” her yıl olduğu gibi, çocuk jüri tarafından seçilecek. Sabah Gazetesi yazarı Funda Karayel ve tiyatro oyuncusu Fulya Aksular yöneticiliğinde gerçekleşecek “Nasıl Jüri Üyesi Olunur?” konulu atölye çalışmasına katılacak olan çocuk jüri, daha sonra yarışmada yer alan 5 filmi izleyerek en iyi filme karar verecek. 

ÜNLÜ OYUNCU VE YAZARLAR KATILACAK

“Çünkü hayaller uçar, sınır tanımaz” sloganıyla yapılacak etkinlikte, uluslararası alanda ödül alan filmlerin gösteriminin yanı sıra ünlü oyuncu ve yazarların katıldığı atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

Çocukların sinemayla tanışmasını sağlayarak sinema kültürü edinmelerinde ve erken yaşta sanatsal üretim denemelerinde yol gösterici bir rol oynayan 14. Çocuk Filmleri Festivali bu yıl, Marmara’dan Doğu Anadolu’ya yüzlerce çocuğu sinemayla buluşturdu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ