Bursa Haber – Bursa Haberleri

Mehmet Demirkol: Nasıl ayağa kalkarız

Mehmet Demirkol, A Milli Takım’ın Dünya Kupası hayallerine veda etmesini ve yaşanan krizleri değerlendirdi.

Mehmet Demirkol: Nasıl ayağa kalkarız

Fanatik gazetesi yazarı Mehmet Demirkol,  Federasyon başkanlığının artık şımarık çocukların oyuncağı olmaktan çıkması gerektiğini söyledi.

İşte Demirkol’ın analizi:

ASIL TARTIŞMAMIZ GEREKEN NE?

Aslında çoktan bir mucize kovalıyorduk. Hırvatistan galibiyeti sonrası, İzlanda ve Finlandiya maçları ile günü kurtarabileceğimizi düşündük. Bu da mümkündü. Ama dün 330 bin nüfuslu İzlanda’ya çoğu kez olduğu gibi yine kaybettik ve gerçeklerimize döndük. Şimdi gerçekten tartışmamız gerekene bakalım.


SORUN ORGANİZASYON EKSİKLİĞİ

Konu yabancı sınırlaması değil. Gerçek bir organizasyon eksikliği. Bunu sağlamak için yeni bir şey deneyelim. Federasyon başkanlığı artık profesyonel olsun. Futbolun içinden gelme, bütün sorunlarını bilen bir duayeni işin başına getirelim. Maaşını da verelim. Etrafına profesyonelleri koyalım.


TERİM SİSTEMİ GİBİ OLMASIN

Görevleri, rolleri iyice belirleyelim. Terim’in futbol direktörlüğü gibi her şeye tek başına karar verdiği bir düzenden bahsetmiyorum. Basketbol federasyonunda olduğu gibi takım çalışmasının önplanda olduğu, gerçek bir ayağa kalkışa vurgu yapıyorum. Tecrübeli bir ismin başında olduğu bir organizasyon…


HER TÜRLÜ İMKAN MEVCUT

Futbol dünyasının belirleyeceği bu ismin etrafında finanstan, organizasyondan, futboldan anlayan bir ekibin olduğu gerçek futbol şirketinden bahsediyorum. Gelin bu işi şımarık çocukların oyuncağı olmaktan çıkarıp, gerçek bir organizasyona dönüştürelim. Bugün bunun için her türlü imkân mevcut..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ