Bursa Haber – Bursa Haberleri

Deniz Baykal öldü mü? Durumu kötü şok iddia salladı

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal hakkında dün gece beyin ölümü gerçekleşti iddiası sosyal medyayı salladı.

Deniz Baykal öldü mü? Durumu kötü şok iddia salladı

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal hakkında dün gece beyin ölümü gerçekleşti iddiası sosyal medyayı salladı. Deniz Baykal’ın sağlık durumu kötü ancak beyin ölümü gerçekleşmiş değil. Dün 3 kez ameliyata alınan Deniz Baykal’ın yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü belirtilirken, yoğun kanama nedeniyle hayati tehlikeyi atlamadığı açıklandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise doktorların yoğun çabasının sürdüğünü söyleyerek “Tüm dualarımız Deniz Baykal için diye” konuştu.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Erkan İbiş, üçüncü kez ameliyata alınan Deniz Baykal’ın sağlık durumuyla ilgili dün gece açıklama yaptı. Gelişen tabloda bazı olumsuzlukların bulunduğunu ve yoğun bakımda tedavisi süren Baykal’ın zaman zaman uyandırılmaya çalışıldığını söyleyen İbiş, ünlü siyasetçinin bilincinin kapalı olduğunu söyledi.

BEYİN KANAMASI ÜST SEVİYEDE
Beyindeki kanama ve ödemin en üst seviyede olduğunu belirten İbiş, Baykal’ın hayati tehlikesinin bulunduğunu kaydetti.

DENİZ BAYKAL ÖLDÜ İDDİASINI KİM ÇIKARDI?
Deniz Baykal öldü iddiası ise Habertürk yazarı Sevilay Yılman’ın twitle gündem oldu. Yılman, Deniz Baykal’ın sağlık durumunun kötüye gittiğini beyin ölümünün gerçekleştiğini iddia etti. Sosyal medyada Baykal öldü haberi kısa sürede yayılınca hastaneden açıklama geldi. Açıklamada Sevilay Yılman’ın iddiası yalanlandı ve “Baykal’ın beyin ölümünün gerçekleştiği iddialarının doğruyu yansıtmadığıı, tedavisinin sürdüğü” belirtildi.

“BÜTÜN DUALARIMIZ BAYKAL İÇİN”
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, akşam saatlerine hastaneye gelerek, Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin Ankara Üniversitesi Rektörü İbiş’ten bilgi aldı. Kemal Kılıçdaroğlu, yaklaşık 40 dakika kaldığı hastaneden çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Hekim arkadaşlar ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Bütün dualarımız Deniz Bey ile beraber” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ile AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da hastaneye gelerek, Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Genel Kurul’daki OHAL görüşmelerinin ardından CHP’li yaklaşık 50 milletvekili de hastaneye geldi. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, nöbetleşe olarak hastaneye gelmeye devam edeceklerini söyledi.

Deniz Baykal’ın eşi Olcay Baykal ve çocuklarıDeniz Baykal'ın eşi Olcay Baykal ve çocuklarıDeniz Baykal'ın eşi Olcay Baykal ve çocuklarıDeniz Baykal'ın eşi Olcay Baykal ve çocuklarıHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ