Bursa Haber – Bursa Haberleri

ÇAKRALAR VE OLUMLANMASI

merih soysal

merih soysal

1959 Karabük doğumlu 2000 yılında Parapsikoloji ve Bio Enerji le tanışma 2007 – 2012 yılları arasında akuprüsör, diğer enerji ve kişisel gelişim çalışmaları 2015 EFT Eğitimi 2015 Yılında Reiki Master 2015 ho'ponopono ile tanışma

Çakra Nedir?

Çarka Sanskritçe bir kelimedir. Anlamı hareketli veya döner tekerlektir.
İnsanların eterik bedeni üzerinde bulunur ve kışı üniversal KI yaşam enerjisini bu çakralar kanalıyla ve diğer bazı yollardan vücuduna alır.
Eterik bedenimizde 7 ana çarka olmakla beraber aslında avuçlarımızdakiler de dahil olarak irili ufaklı 49 çakramız olduğu bilinir
Çakra renkleri aynı gök kuşağının renkleri sırasında dizilir. Enerji blokajları, çakraların dengesiz çalışmasına neden olur. Bu nedenle kişi kendini yorgun, depresif, sinirli hissedebilir, zihinsel ve bedensel olumsuz davranışlar, korkular, şüpheler geliştirebilir. Çakra dengesinde sorun yaşayan kişi başına gelen olumsuz olaylara karşı doğal enerji akışını bloke ederek veya durdurarak tepki verme eğilimine girebilir. İşte bu noktada kullanacağımız kristaller, müzik notaları, kokular ve renkler çakralarımızı uyumlandırarak korku, endişe ve kaygı hisleriyle başetmemizi kolaylaştırır. Her çakranın belirli bir sayıda ve hızda dönme tablosu vardır. Bunların altında ya da üstünde olduğu durumlarda ‘Çakra dengesizliği’ nden’ bahsedebiliriz. Çakra dengesizliği önce psikolojik seviyede başlar, çakraların bu duruma rağmen uzun süreli dengelenmediği durumlarda ise fiziki rahatsızlıklara kadar gidebilir.

Şimdi çakralarımızı görelim kısaca:

TAÇ ÇAKRA : Başın üzerindedir ve yukarı doğru açılır. Üst şuur ve ruhsallığımızla irtibat halindedir. Bu nedenle de genelde ruhsal ve depresif olaylarda reiki baştan verilir . Gerçek şuur ve enerjinin giriş ve çıkış kanallarını da ihtiva eder.
Koyu menekşe ya da mor renk atfedilir. Organlar sağ göz ve üst beyin olmakla beraber esasında tüm organlarımıza dolaylı olarak ilintilidir.

 

ALIN ÇAKRA : Adı üstünde alnımızla iki kaş arasıdır. Farkındalık merkezi olduğundan bazıları üçüncü göz diye de algılarlar.
Renk: Mav,i organları beyincik, sol göz, burun, kulak ve vertebral kolonumuz ile kundalininin yuvalandığı kuyruk sokumumuzdur.

 

GIRTLAK/BOĞAZ ÇAKRA: Boyunla boğaz arasındaki çukur bölgeye boynun yan kısımlarıdır (etki alanı olarak tabı). Renk acık mavi organları boğaz, akciğerler, sindirim sistemidir.

 

KALP ÇAKRA: Göğüsün sol ortasına yakın kalp hizasınadır. Sevginin ve adorasyon (kendini adamanın) merkezi kabul edilir. Rengi pembe bazen altın sarısı organ ve aktivitesi kalp, akciğer, karaciğer ve kıyı vücuda yayan hücrelere taşıyan kan dolaşımıdır.

 

MİDE ÇAKRA: Kalp çakra ile göbek deliğinin üstü arasındaki alandadır. His, duygu ve arzuların merkezidir. Rengi ışıldayan bir sarı, Organları mide, karaciğer ve safra kesesidir.

 

GÖBEK ÇAKRA (SAKRAL ÇAKRA) Tüm enerji akımlarının girdaplaştığı göbek deliğinde yada az altındadır. Renk turuncu, organları üreme organları ve bacaklardır (tabanlar çok önemli)

 

KÖK ÇAKRA: Üreme organları ile popo arasındadır ve asagı dogru acılır. Fiziksel duyulmamanın ve kreabilitenın, müsbet afırmasyonların merkezidir. Renk kırmızı
Organları böbrek, mesane ve kundalını yuvasıdır. Hırs gibi negatifler açık ve savunmamıza ihtiyac duyan cakradır.

Düşünceler, korkular, endişeler, kızgınlıklar ve öfkeler neticesinde enerji bedenimizde tıkanıklıklar ve buna bağlı rahatsızlıklar oluşur.
Şimdi de çakralarımıza olumlama yaparak düzgün çalışmalarını sağlıyalım:

ÇAKRALARIN OLUMLANMASI

 

1. Çakra: (Kök Çakra) ”Enerjimi en değerli şekillerde harcıyorum; dünya üzerinde güven, bolluk ve özgürlük içindeyim. Endişelenmek yerine elimden geleni yapıp sonra hayata güveniyorum. Korku sadece bir kandırmaca. Dünya geçici…”

2. Çakra: (Sakral) ”İnsanlarla olmayı ve konuşmayı seviyorum. Herkesin içinde dostça bir kalp var. Hayattaki güzelliklerin tadını çıkarıyorum ve her şeyden ders almış olduğumu bilerek her şey için kendimi affediyor ve pişmanlık duygusundan arınıyorum.”

3. Çakra: (Solar Plexsus) ”İnsanları yönetmeye değil, onlarla bir hissetmeye çalışıyorum. Gerçek güç içte gizlidir. Bir tartışmayı kazanmak benim için anlamlı değil; çünkü ben hiçbir şey yapmasam da değerli ve özelim. Geçmiş bir rüya gibi arkada kaldı ve ben kendimi her şey için takdir ediyor ve utanç duymuyorum.”

4. Çakra: (Kalp çakrası) ”Keder benim için artık yok. Mutluluk ve sevgi daima yerinde. Sahiplenmiyorum, kıskanmıyorum; çünkü güveniyorum ve takdir ediyorum. Her acının bana kazandırdığı derinliği görüyor ve onlardan arınıyorum.”

5. Çakra: (Boğaz Çakrası)”Bu dünya hayallerle ve kendini ifade etme ile geliştirilmek için var olan bir sahne. İçimde ne varsa olduğu gibi dışa vurabiliyorum. Çılgın gibi görünmek hiç önemli değil. İçimdekileri ifade etme konusunda çok rahatım. Özgürüm ve sınırsızca yaratabilirim.”

6. Çakra: (Alın Çakrası – 3. Göz) ”Birbirinden ayrı da görünse herkes ve her şey aynı his ile, sevgi ile birler. Bunu unutmayarak herkesi ve her şeyi anlayabiliyorum. Gözlerim açık ve gizli olanı görüyorum. Dünya geçici ve ben rolümden çok daha fazlasıyım.”

7. Çakra: (Taç Çakra) ”Bu dünyadan giderken yanıma almak istediğim sevgi dışında hiçbir şeyim yok ve o zaten benimle gelecek. Maddenin geçiciliğini ve anlamsızlığını bilerek onu gereğinden fazla arzulamıyorum. Dünyanın ötesi ve ben sonsuzuz..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ