Bursa Haber – Bursa Haberleri

Bahçeli: Atatürk’e sövenler çoğaldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. 

Bahçeli: Atatürk’e sövenler çoğaldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. MHP Lideri Devlet Bahçeli, yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak başladığı partisinin grup toplantısında, Atatürk’e sövmenin meslek ve geçim kapısı haline geldiğini belirterek, “Allah var ya son yıllarda bu zavatın sayısındaki artış da kaygı verici düzeydedir.” dedi.

İşte Bahçeli’nin açıklamasından satır başları:

Sözlerine yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı odaklı başlayan Bahçeli, “Türk milleti bugüne kadar her adımını ayrı bir hedef ve hayalle atmıştır. Karanlık odaklar milli şuur karşısında hiçbir zaman duramamıştır. Kalkışmaya teşebbüs etseler de sonuç alamamıştır…” dedi.

“Karşısına çıkan ilk zorluğa boyun eğen, tarihi haklarından vazgeçen toplumların ne millet ne de var olduklarına rastlanmamıştır…” diyen Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok şükür Türk milleti yavan bir kalabalık değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş şartlarını inceleyen herkes bu hakikati görecektir…

Eğer yılgınlık olsaydı 29 Ekim 1923’te cumhuriyet ilan edilemezdi… Ecdadımızın sözü yere düşmek üzereydi ki milleyetçi kahramanlar böyle bir hazin bir ortamda istilanın karşısına çıktılar… Vatan temizlendikten sonra cumhuriyet fikrini olgunlaştırıp hedefe ok gibi saplandılar…

Düne bakıp ders ve sonuç çıkararak, bugünkü meselelere rehber yapılmalıdır. Türk milleti dönemin küresel güçlerinin kendisine biçtiği esaret rolunü reddetti… Bugün cumhuriyetimizin maruz kaldığı tehditleri daha iyi değerlendirebilmenin yolu, o günleri ayrıntılarıyla bilmekten geçmektedir… 

“ATATÜRK’E SÖVENLER ÇOĞALDI”

Cumuhuriyetten intikam almak için kuyrukta bekleyen çürümüşler, hepinizin malumlarıdır. Bunlara, bir delilin hezeyanı, bir küstahın uydurması mı diyelim, diyemeyiz; dilimiz kurur, kanımız çekilir. Atatürk’e sövmek bunların mesleği, cumhuriyeti karalamak bunların geçim kapısıdır. Allah var ya son yıllarda bu zavatın sayısındaki artış da kaygı verici düzeydedir.

PKK ve FETÖ’ye baktığınızda ve ilişkilerini yokladığınızda, aradığınız hainleri görürsünüz… Yıllarca FETÖ bu şekilde tutunmuş ve kök salmıştır. Yıllarca Türkiye karşıtı örgütler bu sayede yürüyecek alan bulmuşlardır. Her kabın şeklini almışlardır, omurgaları ve onurları yoktur.

Cumhuriyet düşmanlarının maskesi düşmüştür, son oyunları 15 Temmuz’da bozulmuştur… 29 Ekim 1923 emanetinden geri adım yoktur…”

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanl diğer bölümler şöyle:

– Ortadoğu coğrafyası kaos darbelerinden ağır darbe almıştır. 

– Türkiye, İran, Irak arasındaki sağlıklı diyalog etki gücünü göstermiş, şer güçlerin manevra alanı daralmıştır.

– Yalnızlaşan Barzani ve peşmerge çetesi, tarihi bir hayal kırıklığı yaşadı. 

Nefesleri kesilen peşmerge fitnesi ne olmuştur da tek bir mermi atmadan tabana kuvvet kaçmayı seçmiştir. Çığlık çığlığa kaçarken üzerlerindeki sözde üniformaları bile çıkarıp atmışlardır. 

Bir ara fistan giymiş hainler ülkemizde sokaklara çıkıyorlardı ya bunların emmi çocukları da aynısını Kerkük ve mücavir bölgelerinde tekrarlamışlardır. Talabani yandaşları ile Barzaniciler ters düşmüş birbirlerinin altlarını oymuşlardır. Gerçekte ise bunların hepsi haindir. 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ