Bursa Haber – Bursa Haberleri

Okul Servis Yönetmeliği’ne ilişkin açıklama

Yaşanan olaylar sonrasında sıkı denetime tabi tutulan okul servislerinde emniyet kemeri ve araç takip sistemi zorunlu hale getirildi.

Okul Servis Yönetmeliği’ne ilişkin açıklama

Okul Servis Yönetmeliği'ne ilişkin açıklama

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Okul Servis Yönetmeliği’ne ilişkin basın açıklaması düzenliyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Arslan açıklamasında,Sadece okulda verilen eğitimin kaliteli olması yetmez. İyi şartlarda taşınması kaliteli eğitimin olmazsa olmazlarındandır.

Sağlıklı, güvenli ve kaliteli hizmet seviyesinin sağlanması için tüm görevlilerin uyum içinde olması ve servis denetiminin de aksatılmadan yürütülmesi esastır.

Komisyonda öğretmen ve veliler olacak.

Araçlarda bulundurulacak personelin eğitimi, Milli Eğitim Bakanlığı’nca yerine getirilecek. Bu sistemde de eksiklikler olabilir. daha iyi olurdu diye velilerimiz de olabilir. Bu konuda bir şikayet varsa bizim bakanlığımızın iletişim merkezi var 147. Buraya bildirirlerse biz de evlatlarımıza daha iyi bir hizmet veririz.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ