Bursa Haber – Bursa Haberleri

Mustafa Tuna eşi kimdir aslen nereli? Ankara Belediye başkanı

ANKARA belediye başkanlığı seçimi için AK Parti Mustafa Tuna isminde karar kıldı.

Mustafa Tuna eşi kimdir aslen nereli? Ankara Belediye başkanı

ANKARA belediye başkanlığı seçimi için AK Parti Mustafa Tuna isminde karar kıldı. Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna kimdir ve aslen nerelidir? Eşi ve çocukları ile birlikte Mustafa Tuna hakkında merak edilenler;

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayının belirlenmesi için, parti genel merkezinde yapılan temayül yoklamasında Mustafa Tuna ismi çıkmıştı. Melih Gökçek’in yerine Ankara belediye başkanı olacak Mustafa Tuna,Sincan belediye başkanıydı.

Mustafa Tuna aslen nereli : 1957 yılında Şarkışla da doğan Mustafa Tuna aslen Sivaslı.1980 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun olan Mustafa Tuna, 1982 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Yüksek Mühendis unvanı almıştır.

1982–1983 yıllarında ABD’nde eğitim gören Mustafa Tuna bütün akademik gereklilikleri yerine getirerek “Atıksu Arıtma Tesisleri Maliyet İndeksi ve Debi – Maliyet İlişkileri” konusundaki tez çalışmasını tamamladı. Mustafa Tuna, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 1995 yılında kendisine Doktor Yüksek Mühendis unvanı aldı.

1998 yılında, Su Kirlenmesi ve Kontrolü Bilim Dalında Üniversitelerarası Kurul tarafından Doçent unvanı verilen Mustafa Tuna, özel sektördeki uygulama çalışmalarına paralel olarak, çevre teknolojisi, altyapı planlaması ve mühendislik ekonomisi alanlarında da akademik çalışmalarını sürdürmüştür. Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda bilimsel yayınlar yapmıştır.

Uluslararası yayınlarından dolayı TÜBİTAK ’dan yayın teşvik ödülü kazanan Mustafa Tuna lisansüstü tezlere jüri üyesi olarak katılmıştır. Science Citation Index’ce taranan hakemli dergilerde makalesi yayınlanan Mustafa Tuna, yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda seminer, konferans, sempozyum ve toplantıya katılmıştır.

22. Dönem Ankara Milletvekilliği sürecinde AGİTPA Türk Grubu Üyesi olarak birçok uluslararası temaslarda bulunan Mustafa Tuna, İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Eğitim Vakfının kurucu başkanı, İnşaat Mühendisleri Odası üyesi, Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi üyesidir.

29 Mart 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Sincan Belediye Başkanlığı seçilen Mustafa Tuna, şimdi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı oluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ