Bursa Haber – Bursa Haberleri

Lübnan’ın istifa eden Başbakanı Hariri’den açıklama

Geçtiğimiz haftalarda istifa eden Lübnan’ın eski Başbakanı Hariri, iki üç gün içerisinde ülkesine döneceğini belirtti.

Lübnan’ın istifa eden Başbakanı Hariri’den açıklama

Lübnan’ın eski Başbakanı Saad Hariri, geçtiğimiz haftalarda istifa etmişti. Bu süre zarfında hakkında da birçok iddia ortaya atıldı.

Lübnan'ın istifa eden Başbakanı Hariri'den açıklama

“İSTERSEM ÜLKEME YARIN DÖNERİM”

Hakkında çıkan iddialara ilk kez cevap veren Hariri, “Kendi özgür irademle Suudi Arabistan’da bulunuyorum. Eğer yarın ülkeme dönmek istersem dönebilirim. Bir ailem var ve onları korumak istemem en doğal hakkım” dedi.

Lübnan’ın ulusal çıkarlarını gözeterek istifasını açıkladığının altını çizen Hariri, ülkesinin bölgesel çatışmalardan uzak durma prensibini benimsemesi gerektiğini vurguladı.

Lübnan Başbakanı Saad Hariri, geçtiğimiz gün Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’i Riyad havalanında karşılamış, uzun süre sonra ortaya çıkmıştı.

Lübnan'ın istifa eden Başbakanı Hariri'den açıklama

LÜBNAN CUMHURBAŞKANI: SÖYLEDİKLERİ HÜKÜMSÜZ

Geçtiğimiz gün Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn tarafından yapılan açıklamada, Suudi Arabistan yönetimine Hariri’nin Beyrut’a dönmesini neden engellediklerini açıklama çağrısı yapmış, “Lübnan, başbakanın uluslararası anlaşmalar aykırı bir durumda tutulmasını kabul etmiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Hariri’nin Suudi Arabistan’da şüpheli ve gizemli bir durumda yaşadığını belirten Avn, bu durumdan ötürü Lübnan Başbakanı’nın söylediklerinin hükümsüz olduğunu ifade etmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ