Bursa Haber – Bursa Haberleri

KYK burs sonuçları öğrenme 2017 e devlet sorgu ekranı

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği KYK sonuçları bugün son dakika açıklandı.

KYK burs sonuçları öğrenme 2017 e devlet sorgu ekranı

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği KYK sonuçları bugün son dakika açıklandı. Osman Aşkın Bak tarafından yapılan açıklamaya göre KYK sonuçları sonuc.kyk.gov.tr üzerinden belli oldu.

Üniversite öğrencilerinin büyük heyecanla beklediği KYK burs sonuçları için geçtiğimiz günlerde başvurular tamamlanmış ve sonuçlar için heyecanlı bekleyiş başlamıştı. Büyük heyecanla Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan yapılacak sonuç açıklamasını bekleyen öğrencilerin bekleyişi sona erdi ve KYK burs sonuçları açıklandı. Peki KYK burs sonuçları nasıl öğrenilir? KYK burs sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İşte KYK burs sonuçları ve detaylar.

KYK BURS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sona erdi. KYK burs başvuru sonuçları sonuc.kyk.gov.tr ve e devlet üzerinden öğrenilebilir.

KYK BURS ÜCRETLERİ BU YIL NE KADAR?

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; lisans ve önlisans bölümünde okuyan üniversite öğrencileri KYK’dan 470 TL alacak. Yüksek lisans yapanlar 940 TL, Doktora yapanlar ise 1410 TL kurum tarafından alacaklar. Son beş yılda burs ücretleri: 2014 yılında 300 TL, 2015 yılında 330 TL, 2016 yılında 400, 2017 yılında 425 ve 2018 yılında 50 TL zam gelerek 475 TL oldu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ