Bursa Haber – Bursa Haberleri

AÖF sınav giriş yerleri güz dönemi 2017 aöf anadolu sorgu ekranı

AÖF giriş yerleri 2017 belli oldu. Milyonlarca adayın merakla beklediği AÖF giriş yerleri açıklandı.

AÖF sınav giriş yerleri güz dönemi 2017 aöf anadolu sorgu ekranı

AÖF giriş yerleri 2017 belli oldu. Milyonlarca adayın merakla beklediği AÖF giriş yerleri açıklandı. AÖF giriş yerlerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

AÖF 2017 güz dönemi sınavlarında bir hafta kaldı. Binlerce aday AÖF sınav giriş yerlerinin açıklanmasını bekliyordu. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan son açıklamaya göre AÖF sınav giriş yerleri açıklandı. 25 – 26 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan AÖF sınav giriş yerleri internethaber’de.

AÖF sınav giriş yerleri belli oldu. Adaylar Anadolu Üniversitesi öğrenci otomasyonu bölümünden giriş yaparak sınav giriş yerlerini öğrenebilir ve belgesini çıkarabilir.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL OLACAK?

Öğrenci, sınav sonuçlarının ilan edildiği tarihten itibaren üç iş günü içinde sınav sonuçlarına itiraz edebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

AÖF 4 YANLIŞ 1 DOĞRU KURALI DEVAM EDİYOR MU?

Geçtiğimiz öğretim yılında uygulanmaya başlanan ve üniversite giriş sınavlarında olması gereken 4 yanlışın bir doğruyu götürmesi uygulaması tüm Açıköğretim Fakültelerinin vize, final ve bütünleme sınavlarına getirilmişti. Adayların tepkilerine, kampanyalarına rağmen bu yıl da değişiklik yok! Açıköğretim Fakülteleri, İstanbul Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinde yer almaktadır. Yükseköğretim Kurulunun geçtiğimiz yıl aldığı kararla sınav değerlendirmelerinde 4 yanlış sorunun 1 doğru cevabı götürmesi uygulaması tüm Açıköğretim Fakültelerine getirilmesinin ardından yeni öğretim döneminde de uygulanacak!

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ