Bursa Haber – Bursa Haberleri

Yozgat hava durumu nasıl okullar tatil edilir mi?

YOZGAT hava dumumu tahmini meteoroloji işleri müdürlüğünden kar yağışı alarmıyla geldi.

YOZGAT hava dumumu tahmini meteoroloji işleri müdürlüğünden kar yağışı alarmıyla geldi. Yapılan son değerlendirmelere göre bugün İç Anadolu’nun doğusu ile Batı Karadeniz bölgesi kuvvetli kar yağışının etkisi altında. Meteoroloji bu bölgelerdeki iller için 5 ile 20 santim arasında kar yağacak uyarısı yaptı.

YOZGAT HAVA DURUMU : Meteorolojinin Yozgat hava durumu tahmininde bugün için de kar yağışı uyarısı var. Yozgat ilinin 5 günlük hava durumu analizi şöyle:

Meteorolojinin 21 Kasım salı günü için kar yağışı uyarısı verdiği iller listesine bugün yenileri eklendi. Batı karadeniz bölgesindeki illerde 20 santimi aşan kar beklenirken, iç anadolu illerinde ise 5 ile 20 santim arası kar bekleniyor. Meteorolojinin bugün kar yağışı için uyarı verdiği iller şunlar : Bolu, Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Düzce, Niğde, Nevşehir, Kayseri , Yozgat, Eskişehir, Kütahya, Afyon, Çankırı, Çorum, Yozgat ve Aksaray.

YARIN OKULLAR TATİL Mİ? : Bugün 17 ilde kuvvetli kar yağışı etkili olurken yağışlar perşembe gününe kadar aralıklarla devam edecek. Bu illerde yarın okullar tatil mi sorusunun yanıtı için gözler valiliğe dönmüş durumda. Kar tatili için gece ilerleyen saatlerde valilikler yapacakları değerlendirme ile son kararlarını duyuracaklar.

Kar çok fena bastırdı! Son hava durumu şoke ediyor

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ