Bursa Haber – Bursa Haberleri

Erdoğan: Rahatsız olsanız da olmasanız da bunu yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elektrik Yatırımları açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan: Rahatsız olsanız da olmasanız da bunu yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elektrik Yatırımları açılış töreninde konuşuyor. Nükleer enerjiyle ilgili kararlı olduklarını belirten Erdoğan, “Şimdi nükleere giriyoruz, o da birilerini rahatsız ediyor. Rahatsız olsanız da olmasanız da biz yapacağız. Derdimiz, bu enerjiyi kilowatt/saatte ne kadar ucuza ulaştırırız” dedi.

Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah yıl sonuna kadar 1191 adet toplam 2132 megawatt’lık elektrik üretim tesisini daha devreye alacağız. Böylece sadece 2017 yılı için 8222 megawatt’lık tesisi ülkemize kazandırmış olacağız. Böylece yeni bir rekora daha imza atmış oluyoruz” dedi.

“ENERJİ HAMLELERİMİZİ BALTALAMAK İÇİN ÇABA HARCAYANLAR VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik üretiminde kömür oranının tüm dünyada giderek arttığına dikkat çekerek, Çin ve Hindistan başarılarını elektrik üretiminde kömür kullanmaya borçludurlar. Aynı şekilde Almanya, İngiltere gibi ülkelerde büyük oranda elektriklerini kömürden karşılıyor. Durum bu kadar açıkken ülkemizde sayıları az fakat sesleri çok çıkan belli kesimlerin enerji hamlelerimizi baltalamak için çaba harcadıklarını görüyoruz. Boşuna çaba harcamayın” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“RAHATSIZ OLSANIZ DA OLMASANIZ DA BİZ YAPACAĞIZ”

Tüm tesislerimizin makinelerini takır takır çalıştığı bir Türkiye istiyoruz. Kömür rezervlerimizi batıdan doğuya kullanmak zorundayız. Bir dönem HES’lerin bölücü terör örgütü ile mücadele için inşaa edildiği yalanını ortaya attılar. Eğer HES’ler bölücü örgütlerin saldırılarına engel teşkil ediyorsa biz doğru yoldayız. Hidroelektrik enerjide o barajlar bize farklı kazanımlar sağlıyor. Şimdi nükleere giriyoruz, o da birilerini rahatsız ediyor. Rahatsız olsanız da olmasanız da biz yapacağız. Derdimiz, bu enerjiyi kilowatt/saatte ne kadar ucuza ulaştırırız.

“ÇEVRECİ SIFATINI BEN BUNLARA BIRAKMAM”

Kim gerçekten samimi çevreci kim istismarcı ayırt edemez hale geldik. Eğer mesele gerçekten çevre ise bu ülkenin orman varlığını arttıran bir iktidar partisinin lideri olarak çevreci sıfatını ben bunlara bırakmam. Bu hassasiyetle gerçek manada çevreci olmayanları ifşa etmeyi vazife bilirim

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ