Bursa Haber – Bursa Haberleri

Rasim’in skandal sözlerine en çok Cumhurbaşkanı incindi

Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Futbol’ programında Boşnaklarla ilgili yaptığı bir yorum infial yarattı.

Rasim’in skandal sözlerine en çok Cumhurbaşkanı incindi

Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Futbol’ programında Boşnaklarla ilgili yaptığı bir yorum infial yarattı. Kütahyalı, tepki çeken sözlerinin ardından programdan kovuldu, toplumun her kesiminden sert eleştiriler geldi. Star Gazetesi’nde yazan AK Partili Metin Metiner, Kütahyalı’nın sözlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı herkesten çok incittiğini yazdı.

”EN ÇOK CUMHURBAŞKANI İNCİNDİ”

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Star Gazetesi’ndeki köşe yazısında şu ifadelere yer verdi:

”Kaç gündür bu takıntılı ve hastalıklı psikolojilerini bir gazeteci üzerinden Cumhurbaşkanı’mıza kusan gazeteci ve siyasetçilere baktıkça, gazetecilik mesleği ve siyaset kurumu adına utanç duymamak mümkün değil. Sabah gazetesinde yazan birinin, bir televizyon programında sarf ettiği gerçekten edepsiz ve hakaretamiz sözler hepimizin infialine neden olmuştur. Ve herkesten çok bizim derin öfkemizi çekmiştir.

Sırf Sabah gazetesinde yazdığı veya Cumhurbaşkanı’nı savunduğu için işbu gazetecinin densizliğin ve seviyesizliğinin faturasının Cumhurbaşkanı’mıza kesilmesi çok büyük bir ahlaksızlık örneğidir. Cumhurbaşkanı’mızı herkesten önce ve herkesten çok inciten bu densiz ve edepsiz sözler dolayısıyla hedef tahtasına oturtanlar bilinmelidir ki tıpkı o sözlerin sahibi kadar mücrimdirler.”

AYDIN ÜNAL: HER ŞEYİN BAŞI EDEPTİR

AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünalda Yeni Şafak Gazetesi’ndeki köşe yazısında isim vermeden yaşananları eleştirdi ve “Toprağa gömemediğimiz, ‘İslamileştiremediğimiz’ televizyon, şimdi toplumun edebini, ahlakını, değerlerini, kutsallarını tehdit ediyor. Oysa her şeyin başı edeptir. Edep olmadıktan sonra reyting zirveye çıksa, o zafer değil, ‘hiç’tir…” diye yazdı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ