Bursa Haber – Bursa Haberleri

Muş’ta kar ne zaman yağacak hava durumu nasıl?

MUŞhava durumu tahminine göre balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışla hava kenti etkisi altına alacak.

MUŞ hava durumu tahminine göre balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışla hava kenti etkisi altına alacak. Meteorolojinin hava durumu tahminine göre yurt genelinde sıcaklık 8 ile 16 derece arasında düşecek ve mevsim normallerinin altına inecek. Salı günü yurdu etkileyecek kar yağışı asıl etkisini çarşamba günü gösterecek.

Meteorolojinin yayınladığı 5 günlük  Muş hava durumu raporunda da kar yağışı var. İşte Muş için yapılan son hava durumu tahmini ve kar yağışının görüleceği gün:

05.12.2017 Salı günü hava durumu : Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz Bölgesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak olarak başlayacak yağışların, Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, ve İç Anadolu’nun kuzeyinde karlar karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor.

Hava durumu şok etti! Isı 16 derece iniyor kar ve soğuk…

 

06.12.2017 Çarşamba günü hava durumu : Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Göller yöresi, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

07.12.2017 Perşembe günü hava durumu : Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

08.12.2017 cuma günü hava durumu : Soğuk ve yağışlı sistemin 08.12.2017 Cuma günü yurdumuzu terk etmesi bekleniyor. Ülkemizde beklenen soğuk hava dalgasıyla birlikte kuzey, iç ve doğu kesimlerde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik uyarı ve raporların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ