Bursa Haber – Bursa Haberleri

Zarrab’ın şirketleri için flaş karar! Mallarına el konmuştu…

İSTANBUL Cumhuriyet Savcılığı tarafından 1 Aralık Cuma günü ABD’de Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla’nın sanık olduğu davada tanıklık yapan

Zarrab’ın şirketleri için flaş karar! Mallarına el konmuştu…

İSTANBUL Cumhuriyet Savcılığı tarafından 1 Aralık Cuma günü ABD’de Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla’nın sanık olduğu davada tanıklık yapan Reza Zarrab’ın mallarına el koyma kararının ardından hemen aynı gece şirketlerine ilişkin takyidat (şirket işlemlerine tedbir) uygulaması da başlatıldığı öğrenildi.

Hürriyet’in haberine göre, savcılığın, ticaret müdürlüğünden Reza Zarrab isminin yer aldığı her şirketle ilgili kararın uygulanmasını istediği öğrenildi. 

Bunun üzerine Royal Denizcilik, Roysar Holding, Roysar Gıda, Roysar Altın, Are Havacılık ve Roysar Mobilya’ya takyidat konuldu. Bunun dışında Zarrab’ın ortak olduğu, 2016’da tasfiyeye giren Cameron Denizcilik ve Kıymetli Madenler Sanayi ile Arkla Otelcilik ve Turizm Anonim Şirketi’ne de takyidat uygulandığı anlaşıldı.

Zarrab, Arkla Otel’in yönetiminden 14 Mart 2016 tarihinde ayrılmıştı. Şirketin sermayesi 135 milyon liraya çıkarılmıştı. 

KARDEŞİNİN ŞİRKETLERİNE DE TEDBİR 

Rıza Zarrab’ın kardeşi Can Zarrab’ın Lord Metal şirketine de takyidat konuldu. Şirket 2011 yılında kurulmuştu. Lord Metal şirketinin kayıtlarına göre Muhammed Zarrab 22 Temmuz 2013 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla Türk vatandaşı oldu ve Can Zarrab ismini aldı. Can Zarrab’ın ismi daha önce Royal Denizcilik’te gündeme gelmişti. 6 Nisan 2012 tarihli kayıtlara göre Muhammed Zarrab’ın uyruğunun İran yerine Sansic adalarına alındığı bildirilmişti.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ