Bursa Haber – Bursa Haberleri

KPSS 2017/2 tercih sonuçları ÖSYM sorgu ekranı ne zaman açıklanacak?

Milyonlarca adayın merakla beklediği KPSS sonuçları için geri sayım başladı. 

KPSS 2017/2 tercih sonuçları ÖSYM sorgu ekranı ne zaman açıklanacak?

Milyonlarca adayın merakla beklediği KPSS sonuçları için geri sayım başladı. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde sınava girenlerin tercih ettiği KPSS 2017 sonuçlarının en geç 10 gün içinde açıklanması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde memur adayları 2017/2 KPSS tercihlerini tamamlamıştı, şimdi binlerce kişi 2017/2 KPSS tercih sonuçlarını bekliyor. 2017/2 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu araştırılırken, KPSS’de yeni sınavların da ne zaman yapılacağına dair ayrıntılar araştırılıyor.

KPSS 2017/2 TERCİH SONUÇLARI  Ortaokul, Lise, Ön Lisans, Lisans mezunları 14 Kasım – 23 Kasım tarihleri arasında KPSS 2017/2 tercih işlemleri yaptı. Toplamda 2 bin 38 kişilik kadro için başvuruları toplayan ÖSYM, KPSS 2017/2 tercih sonuçları için değerlendirmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz atama döneminde sonuçların yaklaşık 3 hafta içerisinde açıklandığı düşünülürse, bu yıl sonuçların en geç 15 Aralık tarihine kadar açıklanması bekleniyor.

KPSS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLECEK? KPSS tercih sonuçlarını merak eden adaylar ÖSYM’nin sitesinden sonuçlar açıklandığı andan itibaren öğrenecek. 

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ