Bursa Haber – Bursa Haberleri

Telefonla Konuşurken Yakalanan Askeri ‘Miğferle Dayak Öldürdü’

Bursa Gemlik’te askerlik görevini yerine getiren er Gökhan Kılıç, nöbet sırasında annesiyle cep telefonuyla konuşurken Başçavuş Osman Hancı’ya yakalandı. Hancı’nın başına miğferle vurduğu Kılıç, beyin kanaması geçirerek komaya girdi. 54 gün komada kalan er Kılıç hayatını kaybetti.

Telefonla Konuşurken Yakalanan Askeri ‘Miğferle Dayak Öldürdü’

 

Nöbet sırasında telefonda annesiyle konuşuyordu.

migferle-dayak

 

 

Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre 7 Ekim günü meydana gelen olayın tek tanığı er Ahmet Kızılcan’ın ifadesinde 20 yaşındaki Kılıç telefonla konuşurken, kendisi de ellerini yıkamak üzere çeşmeye gitti. Dönüşte ‘Ah’ sesi işitti, Kılıç’ın yerde, miğferin Başçavuş Hancı’nın elinde olduğunu gördü.

“Gökhan yerden kalktı. Başçavuş başlığı bana verdi. Sürekli ‘Yasak olduğunu bilmiyor musun’ diyordu. Bölüğe doğru yürüdük. Gökhan kafasının sol tarafını okşuyor, ‘Başım ağrıyor’ diyordu. ‘Ne oldu?’ diye sordum. ‘Başçavuş telefonla konuştuğumu görünce kompozitle başıma vurdu.’ dedi.”

”Başım ağrıyor diyordu başçavuş Hancı ‘bir şeyi yoktur yüzünü yıkayın’ dedi.”

miğferle-dayak

Bölüğe geldiklerinde Kılıç’ın ”başım ağrıyor, kötüyüm” dediğini aktaran Kızılcan, haber vermek için başçavuş Hancı’nın yanına gittiklerini Hancı’nın ”bir şeyi yoktur. Elini yüzünü yıkasın. Uyusun” dediğini söyledi.

”O bir şey yapmayınca koşarak bölüğe geldik. Gökhan’ı lavaboya götürdük. Elini, yüzünü yıkadık. Sorulara cevap veremiyordu. Kekeliyordu. Arkadaşın kucağına kafasını koyup o şekilde dururken Osman başçavuş geldi. ‘Ambulansa haber verin’ dedi”

‘Başına doğru sadece sürttüm.’

miğferledayak

‘Olayı bizden gizlediler, Gökhan düştü dediler.’

sehitevi

Baba Halis Kılıç, Gökhan’nın düştüğü gerekçesi ile hastaneye kaldırıldığı haberi geldiğini gerçeğin kendilerinden gizlendiğini söyledi.

Haberi alır almaz Bursa’ya giden aile, Kılıç’ın eşi Berna Kılıç’ı arayan askerlerin ‘Gökhan düşmedi. İşin peşini bırakmayın. Osman (Hancı) başçavuş daha önce bir arkadaşımızın kolunu kırdı’ demeleriyle gerçeği öğrendiler.

‘Oğlumuza şehitlik verilsin.’

Baba Kılıç, ‘adli vaka’ olduğu gerekçesiyle oğluna ‘şehit’ denilmediğini ve mezarlık verilmediğini belirtti. Kılıç, “Ben bayrakla, davulla, zurnayla gönderdim. Ama öldükten sonra ‘Alın cenazenizi, götürün’ dediler. Bu beni çok kırdı. Failin ceza almasını, oğlumun şehitlik mertebesine alınmasını istiyorum” diye konuştu. Eşi Berna Kılıç ise “Hiçbir şeyi acımı hafifletmez. Gökhan’la konuştuğumda bu adamın başka çocukları dövdüğünü anlatıyordu. Bu, o adamın birinci vakası değil. En ağır cezayla cezalandırılsın” dedi.

 

Sosyal medya kullanıcıları er Gökhan Kılıç’ın ölümüne tepki gösterdi…

telefonla-konusan-askere-migferle-dayak


telefonla-konusan-askere-migferle-dayak


telefonla-konusan-askere-migferle-dayak


telefonla-konusan-askere-migferle-dayak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ