Bursa Haber – Bursa Haberleri

Galatasaray’da bir ilk! O kupalar müzede…

Galatasaray’ın son teknolojiyle tasarlanan yeni müzesi Ocak sonunda açılacak. Popescu’nun UEFA Kupası’nı getiren penaltısı maçın spikerinin o anları anlattığı kayıt eşliğinde sunulacak.

Galatasaray, son teknolojiyle tasarlanan ve Ocak sonunda açılacak olan yeni müzesinde UEFA Kupası ile SüperKupa’nın orijinallerini de ilk kez sergileyecek. Önceki müzede koruma amacıyla kupaların taklitleri sergilenmişti. Türk Telekom Stadyumu’ndaki müzede tarihi başarılar, ses efektleriyle de ziyaretçilere sunulacak.

Böylece ziyaretçiler o önemli anları bir kez daha yaşayacak. Vestel ile yapılan işbirliğiyle tasarlanan müzede UEFA Kupası’nı getiren Popescu’nun penaltısı, maçın spikerinin anlatımıyla, UEFA Kupası ve Süper Kupa da özel bir film eşliğinde sergilenecek.

Açılışa kadar girişler yasak

Galatasaray Müzesi’nde bir de sinema salonu yer alacak ve burada kulüp tarihini 13 dakikada özetleyen bir film izlenecek. Ocak sonunda açılacak müzeyle birlikte stat turu da düzenlenmeye başlanacak. Müze- stat turuna katılan ziyaretçiler, teknolojik olanaklar sayesinde kendilerini maçın içinde hissedecekler. Ziyaretçiler ayrıca soyunma odasını gezebilecekler.

Galatasaray Ticaret ve Medya Direktörü Ali Öğüdücü, “Müzenin yapımında yönetimin ve kulüpteki bir çok insanın emeği var. Umarım kulüp önemli bir gelire de kavuşacak” dedi. Bu arada müze fotoğrafları sosyal medyaya sızınca yönetim müzeye girişleri, açılışa kadar yasakladı.

6 KiŞiNiN BALMUMU HEYKELi OLACAK

Galatasaray Müzesi’nde, Madame Tussauds Müzesi’ndeki gibi balmumu heykeller de yer alacak. Buna göre, hayatını yitirmiş 6 efsane ismin; yani Ali Sami Yen, Brian Birch, Jupp Derwall, Turgay Şeren, Gündüz Kılıç ve Coşkun Özarı’nın heykelleri müzede sergilenecek.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ