Bursa Haber – Bursa Haberleri

Meclis’te Kürdistan gerginliği! Baydemir kalbini gösterip…

Meclis’te “Kürdistan” gerilimi. “Kürdistan’dan geliyorum” diyen HDP Milletvekili Osman Baydemir’e Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı “Kürdistan neresi” diye çıkıştı.

Meclis’te Kürdistan gerginliği! Baydemir kalbini gösterip…

Meclis’te “Kürdistan” gerilimi. “Kürdistan’dan geliyorum” diyen HDP Milletvekili Osman Baydemir’e Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı “Kürdistan neresi” diye çıkıştı. Baydemir kalbini gösterdi. Baydemir’e 2 gün Meclis’ten çıkarma cezası verildi. 

HDP Şanlıurfa Milletvekili ve HDP Sözcüsü Osman Baydemir, bugün Meclis bütçe görüşmelerinde konuşurken Kürdistan gerilimi yaşandı.'”Kürdistan’dan geliyorum” diyen Baydemir’e Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, “Kürdistan neresi” diye sordu. Baydemir de “kalbini” gösterdi. Bu hareketi nedeniyle Baydemir’e 2 gün Meclis oturumlarından men” cezası verildi.

KÜRDİSTAN’DAN GELİYORUM: Baydemir, ”Benim bir Kürt evladı olarak, Kürdistan’dan gelen bir temsilci olarak istediğim şey, bu çatının Türk ve Kürt ortak çatısı olmasıdır.” dedi. Baydemir’in Kürdistan ifadesini kullanması Meclis sıralarında tepkiye sebep oldu.

KÜRDİSTAN NERESİ? Bunun üzerine TBMM Başkan Vekili Ayşenur Bahçekapılı, Baydemir’e, ”Kürdistan neresi?’‘ diye sordu. Baydemir ise elini kalbine koyarak, ”Kürdistan burası” dedi.

SİZ KÜRDİSTAN VEKİLİ DEĞİLSİNİZ: Bahçekapılı ise Baydemir’e ”Siz Kürdistan vekili değilsiniz, siz Şanlıurfa’nın vekilisiniz” sözleriyle yanıt verdi.

2 GÜN MECLİS’TEN ÇIKARMA CEZASI: Meclis Başkanlık Divanı, HDP’li Baydemir’in bu hareketiyle ilgili toplandı. Toplantıda Baydemir’e o hareketi ve sözlerinden dolayı içtüzük hükümlerince “2 gün boyunca Meclis’ten geçici çıkarma” cezası verildi. 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ