Bursa Haber – Bursa Haberleri

Toplantıya katılmayan Kral Selman’dan flaş Kudüs çağrısı

İSTANBUL’da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısına katılmayan Suudi Arabistan Kralı Selman, Filistinlilerin İsrail tarafından topraklarına…

Toplantıya katılmayan Kral Selman’dan flaş Kudüs çağrısı

İSTANBUL’da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısına katılmayan Suudi Arabistan Kralı Selman, Filistinlilerin İsrail tarafından topraklarına katılmış Doğu Kudüs’ü başkent olarak kabul etme hakkı bulunduğunu söyledi.

DOĞU KUDÜS FİLİSTİN BAŞKENTİ HAKKI: Kral Selman bugün Danışma Şurası’na yönelik konuşmasında “Krallık bölge krizlerinin, özellikle de Filistin meselesi ve Doğu Kudüs’ün başkenti olduğu bağımsız ülke kurma hakkı dahil Filistinlilerin meşru haklarının iade edilmesi konusunda siyasi çözüm çağrısında bulundu” dedi.

TRUMP’IN KARARINI KINADI: ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını bir kez daha kınayan Kral, uluslararası kararların garanti ettiği Kudüs ile ilgili alınan bu kararı ‘aşırı taraflı’ olarak niteledi.

İSRAİL SELMAN’I İSLAM DÜNYASININ LİDERİ İLAN ETTİ: Suudi Arabistan’ı İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında İslam Bakanı Nizar Bin Muhammed Medeni temsil ediyor. Öte yandan, İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, Suudi Veliaht Prensi Muhammed’i “Suudi Arabistan, Arap dünyasının lideridir” diyerek İsrail’e davet etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ