Bursa Haber – Bursa Haberleri

Emekli maaşları 2018 ssk emekli maaşı ne kadar olacak?

Milyonlarca çalışan ve emeklinin merakla beklediği 2018’e sayılı günler kaldı. 2018’de zam oranları ne kadar olacak merak ediliyor.

Emekli maaşları 2018 ssk emekli maaşı ne kadar olacak?

Milyonlarca çalışan ve emeklinin merakla beklediği 2018’e sayılı günler kaldı. 2018’de zam oranları ne kadar olacak merak ediliyor. SSK sigortasında çalışıp emekli olanlar ne kadar zam alacak? SSK 2018 zamlı maaşlar internethaber’de.

12 milyon emekliye zamda geri sayım başladı. SSK ve Bağkur emeklileri enflasyona dayalı zam alırken, memur emeklilerinin zammı toplu sözleşmeyle belirleniyor. SSK ve Bağkur emeklileri bir önceki altı aydaki enflasyon oranında zam alıyor. TÜİK verilerine göre; Temmuz-Kasım döneminde enflasyon oranı yüzde 4.97 olarak gerçekleşti. Aralık ayında enflasyonun düşeceği öngörülse de aylık bazda artış beklentisi devam ediyor. Enflasyon artmayıp sıfır bile çıksa maaşlarda en düşük yüzde 5 zam olacak. Bu durumda örneğin; 1000 lira emekli aylığı alan SSK veya Bağkur emeklisinin maaşına 50 lira zam gelecek. 

SSK EMEKLİSİ 2018 YENİ MAAŞLAR SSK ve bağkur emeklisi için tek belirleyici zam enflasyona bağlı. Enflasyona göre aşağıdaki tabloda bağkur emeklilerin alacağı zam da belli oldu.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ